Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeNebezpečný seznam: kapitola II - Alexis Rodriguezová (č.11) 1/1

8. january 2020 at 23:14 | Terka |  Nebezpečný seznam

Alexis Rodriguezová, která svědčila proti Oscaru Chandlerovi, byla i po půl roce stále v ochranné vazbě svědků v New Jersey. Někdo však budovu pro ochranu svědků přepadl a všechny, kdo byl v budově zabil. Jediná Alexis to přežila. Ale kde je teď...?

O tom, co se stalo v Jersey se dozvěděla i jednotka FBI pod vedením Harolda Coopera ve Washingtonu. A bylo to velmi vážné… Všichni měli totiž obavy, že jediná přeživší Alexis kontaktovala Reddingtona.
"Pane, co se to děje?" zeptal se udiveně Donald, když se rozezněl poplach "Někdo přepadl naši budovu pro ochranu svědků." odpověděl po pravdě Cooper a pokračoval: "Všichni jsou mrtví. Všichni až na Alexis Rodriguezovou." "Kde je teď?" ptal se Donald dál "To nevíme..." zakroutil hlavou Copper "Ale myslím si, že se pokusí zkontaktovat svého nejbližšího." dodal "Reddingtona..." řekl na to Donald "Ano. A možná už ví, kde Alexis je." poznamenal Cooper

Cooper se nemýlil…, Alexis opravdu kontaktovala Reddingtona a řekla mu, co se stalo. Ale udělala dobře?
"Ano..." řekl Reddington do telefonu "Raymonde, to jsem já." ozval se v telefonu Lexinin hlas "Alexis, jsi v pořádku?" zeptal se Reddington "Já ano, ale dalších sto lidí je mrtvých." odpověděla po pravdě Alexis "Co se stalo?" ptal se dál "Ta budova pro ochranu svědků..." vyhrkla ze sebe a pokračovala: "Někdo ji přepadl a všechny zabil. Všechny kromě mě." "Kde teď jsi? Přijedu pro tebe." "V New Jersey..." "Letíme pro tebe."
Reddington ihned ukončil hovor a Dembe se zajímal, co se stalo.
"Raymonde, co se stalo?" zeptal se ho Dembe "Jde o Alexis." řekl po pravdě Reddington a pokračoval: "Jako jediná přežila útok na budovu pro ochranu svědků v Jersey. Musíme pro ni letět a najít ji dřív než ti, co přepadli tu budovu."
Dembe jen tiše přikývl a hned poté odjeli k jejich soukromému letadlu.

Muži, kteří přepadli budovu pro ochranu svědků v New Jersey zjišťovali identity všech mrtvých. Ale někdo jim přece chyběl...
"Co Alexis Rodriguezová?" zeptal se jeden z mužů "Není tady. Prohledali jsme celou budovu. Nejspíš to přežila." odpověděl mu druhý "Musíme ji najít dřív, než dorazí na policii." řekl na to další "Jistě..." přikývl první a ihned se pustili do hledání

Alexis se ukryla v jednom motelu. Z toho to motelu volala Reddingtonovi, že už nejspíš našli i ji. A měla pravdu… Jen, co se Reddingtonovi dovolala a chtěla mu sdělit, kde je vpadli do jejího pokoje čtyři muži a unesli ji. Reddington věděl, že je zle.
Hned na to Reddington kontaktoval Harolda Coopera s tím, že mu lhal o Lexininém bezpečí a ihned si na pomoc s jejím hledáním vyžádal agentku Keenovou.
"Harolde vy jste mi lhal." řekl Reddington naštvaně do telefonu "Lhal? A v čem?" zeptal se nechápavě Cooper "Slíbil jste mi, že se Alexis nic nestane. Lhal jste." řekl na to "Ona ten útok, ale přežila. Je naživu." ujišťoval ho "Ano já vím. Volala mi a teď nejspíš dostali i ji." podotkl "Její tělo jsme nenašli." řekl po pravdě Cooper a pokračoval: "Kde vůbec jste?" "Na cestě do Jersey, abych zjistil, co se stalo." odpověděl po pravdě Reddington "Vyřiďte Elizabeth, že ji tu chci. Moji lidé ji vyzvednou na letišti. Zatím Harolde." dodal a ukončil hovor
Harold nad tím zakroutil hlavou, ale Reddingtonovu žádost splnil a sdělil agentce Keenové, že ji Red potřebuje v Jersey.

Mezitím muž, který nařídil únos Alexis, se právě od samotné Alexis snažil získat informace.
"Kdo k čertu jste?" zeptala se udiveně Alexis "Jméno není třeba znát." řekl jí na to muž a pokračoval: "Mě by spíš zajímalo, kde jste vzala tohle."
Muž ukázal Alexis několik papírů. Alexis je poznala a nebála se odpovědět.
"Někdo mi řekl, že moje máma je mrtvá," začala Alexis: "tak jsem si zjistila, kde je uložena. V té urně však nebyl matčin popel, ale tyhle papíry." dodala po pravdě "A to vám mám věřit?" zeptal se muž "Jinou možnost nemáte..." řekla mu na to "A co když vím něco, co by sis sama nechtěla přiznat?" ptal se dál "A co je to?" zeptala se namísto odpovědi "Znáš toho to muže?" zeptal se zvědavě a ukázal Alexis fotografii "Ne..." řekla na to a pokračovala: "Měla bych?" "To je má milá Raymond Reddington. A tohle jsi ty a on."
Muž ukázal Alexis další fotografii, na které opravdu byla ona i s Reddingtonem.
"Tak, že znáš ho?" zeptal se znovu "Ano... Ale jen proto, že znal mého otce. Nepracuji pro něj." odpověděla "To si ověřím. A když zjistím, že mi lžeš, zabiju tě přímo před Reddingtonem." podotkl a vzal do ruky telefon
Bylo hned jasné, komu bude neznámý muž volat. Ale, co všechno od Reddingtona může chtít?

Mezitím dorazil Dembe s Raymondem do motelu odkud jim volala Alexis. Alexis, ale opravdu v motelu nebyla.
Když už byli na skoro na odchodu volal Raymondovi právě onen muž, který unesl Alexis.
"Není tady..." řekl po pravdě Dembe, když procházeli pokoj motelu "Oni ji nechtěli zabít." řekl tiše Reddington a pokračoval: "Chtěli ji živou. Otázka je proč." "Urna její matky zmizela před týdnem. Co, když ji našla právě Alexis?" zeptal se nenápadně Dembe "Zjistila pravdu o své matce. Už ví, že je naživu." řekl na to Reddington "Co bylo v té urně?" ptal se Dembe dál
V ten moment začal zvonit Dembemu telefon. Ano volal to muž, který unesl Alexis. Chtěl mluvit s Reddingtonem. Chtěl se s ním osobně sejít…
"Raymonde chtějí s tebou mluvit o Alexis." řekl Dembe, když zvednul příchozí hovor "Kde je Alexis?" řekl Reddington do telefonu jen, co si ho dal k uchu "Špatná otázka Reddingtone." řekl na to muž a pokračoval: "Budu se totiž ptát já. Za deset minut, adresu vám pošlu."
V telefoně se hned to ozval hlasité pípání. Reddington nevěděl, kdo Alexis unesl, tak nemohl ani vědět s kým se má setkat.
"Raymonde, co se děje?" zeptal se ho starostlivě Dembe "To teprve musíme zjistit." odpověděl Reddington a ihned vyrazili na adresu, kterou jim poslal neznámý muž

Raymond se zrovna sešel s mužem, který unesl Alexis. Muž chtěl vědět proč se Raymond, tak o Alexis zajímá, ale i měl i jiné otázky. Raymond na všechny otázky odpověděl, ale pustí muž konečně Alexis?
"Raymond Reddington." zajásal muž "Kde je Alexis?" zeptal se ihned Reddington "Zatím je v pořádku, ale to záleží na vás, jak dlouho bude." odpověděl muž "Co chcete?" zeptal se Reddington nenápadně "Hmm...," zamručel a pokračoval: "Alexis mi řekla, že pro vás nepracuje. Nejsem si tím jistý..." "Řekla vám pravdu, nepracuje pro mě. A nikdy nepracovala." řekl po pravdě "Můžu ji nechat zabít přímo před vámi Raymonde." namítl a pokračoval dál: "Jak jste se poznali?" "Znal jsem jejího otce. Ona tu vraždu viděla, tak jsem ji ukryl." "Dopadl jste toho, kdo to jejímu otci udělal?" "Ano... A teď ji nechte odejít." "Uvidím, co se s tím dá dělat. Zavolám vám..."
Muž odešel a za Raymondem přišel Dembe s tím, že volala Elizabeth, že už je na cestě z letiště.
Když teda muž domluvil s Raymondem vrátil se za Alexis. Alexis byla zvědavá, zda mluvil s Reddingtonem. To jí potvrdil, ale prozatím Alexis pustit nechtěl. Alexis však měla svůj plán a utekla.

Mezitím se sešla Elizabeth s Raymondem a Dembem. Na nic však nečekali a ihned vyrazili na cestu hledat Alexis. Dembe totiž umístil na auto únosců sledovací zařízení, tak už věděli, kde Alexis mají hledat.
"Jak víte, kde hledat?" zeptala se udiveně Elizabeth "Dembe dal na jeho auto sledovací zařízení. Víme přesně, kde Alexis drží." řekl po pravdě Reddington "Co pro vás Alexis znamená?" zeptala se nenápadně Elizabeth a pokračovala: "Ptám se, protože vám na ni dost záleží." "Víc, než si myslíte." odpověděl Reddington "Slíbil jsem jejímu otci, že kdyby se cokoliv stalo, bude o jeho dceru dobře postaráno." dodal po pravdě "A to jste se celou dobu snažil dělat." ujistila ho Elizabeth

Alexis byla na však útěku a hledala možnost, jak zavolat Reddingtonovi. V patách jí, ale byli však muži, které někdo najal na její únos. Alexis se marně snažila zjistit, kdo a málem ji to stálo i život.
Když dorazili Reddington, Dembe a Elizabeth na místo, kde měla být vězněná Alexis, nikoho zde nenašli. Reddington však poznal, že tu Alexis byla, protože našel na zemi ležet psí známky, které Alexis nosila na náramku. Kromě toho se na hodně věcí vyptávala Elizabeth. Jedna z nich byla, proč za ním tehdy Marcus Rodriguez přišel. Raymond sice odpověděl, ale Elizabeth přemýšlela, zda to nebyla lež.

"Už se ozvala Keenová?" zeptal se nenápadně Donald
V D.C. už byli všichni nervózní, že se tak dlouho Elizabeth neozývala. Cooper měl, ale obavy o Alexis, a to po přečtení případu jejího otce, který se dostal na dně kvůli zkrachování kampaně.
"Zatím ne... Doufejme, že se nic nestalo." řekl na to Cooper "Komu? Alexis nebo Keenové s Reddingtonem?" zeptal se udiveně Donald "Alexis...," odpověděl Cooper a pokračoval: "Četl jsem ten případ o jejím otci. Jak se dostal na dně, a aby si zachoval svou čest vyhledal si Reddingtona. Nejspíš díky tomu se stal takovým, jakým byl."
Cooper položil před Donalda složku, ve které byla většina informací právě o Marcusovi Rodriguezovi.
"Byl to politik, ale zradili ho jeho vlastní lidi ve straně. Kvůli tomu skončila jeho kampaň." četl Donald ve složce "Ocitl se na dně, a tak požádal o pomoc Reddingtona. Díky němu se vrátil zpět." doplnil ho Cooper "A Alexis to věděla?" zeptal se Donald z ničeho nic "Nejspíš ne. Ale její matka ano." podotkl a pokračoval: "Pár dní po oslavě třetích narozenin Alexis, zmizela." "Je mrtvá?" "Nejspíš ano." "Pane, volá agentka Keenová." řekl z ničeho nic Aram
Elizabeth bohužel neměla pro Coopera dobré zprávy. Alexis stále nemohli najít… Buď ji pořád někde drží, nebo utekla a nemůže se teď dostat k telefonu. Cooper však chtěl jediné, ať hledají dál.
"Děje se něco?" zeptal se Reddington, když Elizabeth dotelefonovala "Co víte o Emily Rodriguezové? Matce Alexis." zeptala se Elizabeth namísto odpovědi "Byla to nejcennější, co kdy mohlo Marcuse potkat." odpověděl Reddington "Kde je teď?" ptala se Elizabeth dál a pokračovala: "Podle její složky je mrtvá." "Ne... Není mrtvá, ale někde zmizela. Nikdo neví kde." "A Alexis to ví?" "Ne, protože to tak chtěl její otec." "A nemyslíte si, že by to měla vědět?" zeptala se udiveně Elizabeth a pokračovala: "Je to její matka, měla by vědět, že je naživu." "Ano já vím..." přikývl Reddington "Ale nejdřív ji musíme najít." dodal

Alexis měla jedinou možnost, co udělat pro přežití. Musela se vrátit zpátky do D.C., odkud zavolala Raymondovi, že je v pořádku, a že se chce sejít.
I Elizabeth s Reddingtonem se poté vrátili zpátky do D.C.. Elizabeth se vrátila na stanici FBI, kde oznámila, že Alexis sama od sebe kontaktovala Reddingtona a chtěla se s ním sejít.
Elizabeth ještě všechny ujišťovala, že jí Reddington slíbil, že se Alexis nic nestane. Ale dá se mu věřit?

Alexis se opravdu sešla osobně s Reddingtonem. Chtěla jen znát odpověď na to, zda je opravdu její matka naživu. Reddington se to snažil nějak zamluvit, ale Alexis jeho odpovědí pochopila, že je…
"Alexis..." řekl tiše Reddington a posadil se naproti ní "Proč jste mi neřekl, že je moje matka naživu?" zeptala se Alexis "Jak tohle víš?" zeptal se udiveně Reddington, a aniž by odpověděl 'ano nebo ne' Alexis pochopila, že je naživu "Tak, že je…" řekla na to tiše "Podle informací, které mi řekl tvůj otec, ano." přikývl "Chtěla jsem si to ověřit, tak jsem našla ten pomník, ale nebyla tam," začala a pokračovala: "v té urně byly jen tyhle papíry. Kdo ty papíry vložil do té urny?"
Alexis položila před Reddingtona papíry, které našla v urně, ve které měl být původně popel její matky. Na těch papírech byly důležité informace, kterým bohužel Alexis nerozuměla.
"Nejspíš tvůj otec. Chtěl, aby sis myslela, že je tvoje matka mrtvá." řekl nejistě Reddington "Proč? A proč se to dozvídám až teď?" zeptala se nechápavě Alexis "Tvoje matka od tvého otce odešla." řekl na to Reddington "Odešla? Proč?" ptala se Alexis dál "To nevím..." zamručel "Omlouvám se..." řekla tiše a pokračovala: "Vím, že jsem tam neměla chodit. Ale chtěla jsem znát pravdu. Chtěla bych ji najít, ale nevím kde." "Můžu ti s tím pomoc. Ale musíš to chtít sama." namítl
Alexis se zhluboka nadechla… Bála se začít spolupracovat s nejhledanějším zločince. Bála se, co to může obnášet. A taky se bála, že už je jako její otec…
Reddington ji však ujistil, že to tak není, že není jako její otec. A taky ji ujistil, že když bude chtít odejít, že to může udělat kdykoliv bude chtít. Ale může mu Alexis věřit?
 


Comments

1 Ivo Ivo | 9. january 2020 at 18:44 | React

Kurňa to je dluhé až z toho oči bolíja... :-)
Jinak konečně se to začíná pomalu rozplétat. To proč se Red ujal Alexis. A mám dojem, že ty papíry, co Alexis našla mají velkou souvislost z flashkou, kterou nechala Redovi. Jen, že flashku má Red a papíry Alexis. A jednomu z nich to brzy dojde. Ale komu?

2 Tom Tom | 9. january 2020 at 23:57 | React

Tý jo to je fakt dlouhé..., ale dočetl jsem to až do konce a dobře jsem udělal, protože se to začíná pomalu všechno rozplétat. Jsem moc zvědavý na to, jak bude Alexis pro Reda pracovat a hlavně, co pro něj bude dělat. Snad nic nelegálního...

3 Sára Sára | 10. january 2020 at 0:10 | React

Je to hodně zajímavé. Ale Alexis asi měla důvod začít pracovat pro Reddingtona, třeba díky tomu získá odpovědi, které hledá. No uvidí se... :-)

4 Klára Klára | 16. january 2020 at 14:24 | React

[2]: Ale prosím tě u Reda je vše nelegální. 😂😂

Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat  dál. Lex bude pracovat pro Reda a kdoví Ce se tam ještě stane.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2020