Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePřípady z Vídně - Na jednu noc 1/2 - kapitola dvacátá druhá

21. february 2019 at 23:34 | Terka |  Případy z Vídně

Pozdě v noci se domů vrátil Mario Klein ze služební cesty. Jen, co vešel do bytu šel hned do ložnice, kde měla spát jeho manželka Barbara. Když, ale otevřel dveře ložnice nevěřil vlastním očím…
"Ne Barbaro!" zakřičel Mario, když otevřel dveře od ložnice
Barbara ležela bezhybně na posteli celá od krve. Mario se k ní chtěl rozběhnout, aby zjistil, jestli je naživu, ale někdo jej omráčil.
Když se Mario probudil seděl připoutaný k židli s bombou kolem krku. Snažil se volat o pomoc, ale marně…

Bylo asi půl šesté ráno a Lauře zrovna v tu chvíli zazvonil telefon.
"Brandtnerová…" řekla Laura rozespale do telefonu a pokračovala: "Už jsem na cestě." "Co se stalo?" zeptal se Gregory, kterého nejspíš zvonění telefonu taky vzbudilo "Práce…" zamručela Laura "Opravdu musíš?" ptal se Gregory dál "Ano. Ale, jak se vrátím, tak ti to vynahradím." odpověděla a usmála "Tak to už se moc těším. Sladké sny…"
Laura vzala do ruky malý polštář a praštila s ním Grega po hlavě. Greg se tomu zasmál a Laura taky. Poté se rozloučili a Laura se převlékla a odjela.

Laura jela rovnou k domu Kleinových. Na místě už byli všichni…, soudní lékař Leo Graf, a dokonce i Christian, Alex i Rex.
"Dobré ráno Lauro." řekl jí Christian, když ji potkal a pokračoval: "Tebe taky vzbudili?" "Moc vtipné Böcku." řekla mu na to Laura "Slyšel jsi to? Ona mi řekla Böcku…" řekl udiveně Rexovi a Rex jen zaštěkal
"Tady je příčina smrti jasná Alexi." řekl po pravdě Leo a pokračoval: "Ten výbuch urval tomu pyrotechniku skoro celou hlavu. A je mu? No vidíš sám…"
Alex byl v domě s doktorem Leo Grafem, a právě od něj dostával předběžné informace o mrtvých.
"A příčina smrti té ženy?" zeptal se nenápadně Alex "No má mnoho bodných ran, ale jestli to byla příčina smrti, těžko říct. Takže víc až po pitvě." odpověděl Leo, rozloučil se a odešel
Ve dveřích se Leo potkal ještě s Laurou. Jen se pozdravili a Laura hned odešla za Alexem a postavila se těsně vedle něj.

Celé oddělení vražd dělalo nepřetržitě na případu. Někdo nejdříve ubodal ženu, poté omráčil a připoutal k židli muže a následně mu na krk nasadil obojek smrti.
Znali všechny tři jména zavražděných. Manželé Mario a Eva Kleinovi, a pyrotechnik Robert Herzig. Laura však moc dobře věděla, kdo Robert Herzig je, protože znala jeho přítelkyni.
Kromě toho už měli i výsledky z laboratoře. Na místě se našel kousek síťky, ale laboratoř nedokázala potvrdit z jakého zdroje síťka pochází.
"Co je to?" zeptala se Laura Christiana, když jsi přišla pro kafe
Na oddělení vražd zrovna došel fax z laboratoře. Christian se na něj nechápavě díval.
"To je z laboratoře. Technici našli v domě kus síťky." odpověděl Christian a pokračoval: "Podle laboratoře jde, ale o krajku. Lepé řečeno o francouzskou krajku." "Francouzská krajka?" zeptala se udiveně "No módní znalec nejsem." podotkl "To ani já ne." řekla na to a usmála se "Kde je vůbec Alex?" "Jel za doktorem Grafem." "No já musím ještě jet vyslechnout jednoho z kolegů toho mrtvého Kleina. Pohlídáš to tady?" "Jo já a Rex to tady zvládneme." řekla po pravdě Laura "No a když je řeč o Rexovi, jestli Alex donese housky se salámem, tak mi prosím jednu schovej." poznamenal Christian "A proč?" zeptala se udiveně Laura "Oba přece moc dobře víme, kdo mi jí vždy sežere." odpověděl "Ale prosím tě, podívej se na něj." řekla na to, ukázala na něj a pokračovala: "Tenhle pes by ti nikdy žádnou housku nesežral." "Haha…"

Mezitím, co Christian vyslýchal jednoho z kolegů Maria Kleina, se do kanceláře vrátil Alex.
Laura stála u jedné ze skříněk a opírala se o ní. Protírala si rukou obličej a vypadala dost zamyšleně. Alex si o ni dělal starosti.
"Jsi v pořádku?" zeptal se Alex Laury "Ne… Pořád tomu nedokážu uvěřit. Jak může zkušený pyrotechnik udělat chybu?" vyhrkla ze sebe Laura "To nevím…" odpověděl Alex a pokračoval: "Znala jsi ho?" "Roberta přímo ne, ale jeho přítelkyni." řekla na to Laura "Učí na stejné univerzitě, kde jsem začínala já." dodala "Tak si s ní promluvíme." podotkl "Víš, kde bydlí?" zeptal se nakonec
Laura nic neřekla a jen přikývla. Hned na to odešla s Alexem a Rexem.

Alex s Laurou moc u přítelkyně Roberta Herziga nepochodili. Před časem se s ním totiž rozešla a již se s ním nestýkala i přesto, že s ním měla dvě malé děti.
Kromě toho však muselo oddělení vražd jet k dalšímu výbuchu. Tentokrát už jsou možná o něco blíže podezřelému…
"Ani tentokrát nám laboratoř moc nepomohla." řekl z ničeho nic Christian a pokračoval: "Ten vlas, který našli technici je sice lidský, ale bez kořínku. Nemají ho s čím porovnat."
Christian hned na to předal papír s výsledky z laboratoře Alexovi. Alex si je ihned pečlivě přečetl.
"Našlo se na něm stopy po silikonovém lepidle…" řekl Alex "Proto ta síťka." vyhrkla ze sebe Laura "Počkat jaká síťka?" zeptal se udiveně Kunz "V domě Kleinových se našel kousek síťky." odpověděla Laura a pokračovala: "Stopy silikonové lepidla na tam vlasu znamenají, že pochází z paruky. Síťka se dává do paruk, aby vypadala přirozeněji." "Kdo nosí paruky?" zeptal se Christian "Lidé po ozařovaní, nebo někdo kdo měl nějaké vážné zranění." řekl na to Alex "Tak, že někdo, kdo utrpěl vážné zranění se mstí těm, kdo za to zranění může." podotkl Christian "Může to být i pyrotechnik…" namítl Kunz "Pyrotechnik, které mu bouchla bomba?" zeptal se udiveně Christian "Budeme tedy tahat podezřelé za vlasy?" zeptala se Laura a usmála se a ostatní se zasmáli


TO BE CONTINUED…
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019