Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeRytíř v zářivé zbroji - 3. kapitola: část první

26. june 2018 at 22:50 | Terka |  Rytíř v zářivé zbroji

Ještě tentýž den jela Sandra k troskám domu, kde bydlel Thomas. Chtěla se podívat, jestli zde nenajde. Měla strach, že oheň všechno v domě zničil…
Sandra procházela mezi troskami domu a rozhlížela se všude kolem, zda nenajde něco, co by jí Thomase připomnělo. Po chvíli však narazila na padací dveře, které ukrývali další místnost.
Když Sandra sešla schody pod padajícím dveřmi, nevěřila vlastním očím. V místnosti se nacházel ukrytý počítač vedle, kterého ležela obálka a na obálce byla položená zarámovaná fotografie.
Na fotografii byla Sandra se svými rodiči. Vzala ji do ruky a hned poté vzala obálku, na které bylo napsáno velkými písmy SANDRA…
"Kde je konec? A kde začátek?" četla Sandra text napsaný na papíře, který byl vložen do obálky
"Kde je konec? A kde začátek?" řekla si pro sebe Sandra a zamyslela se
Její rodiče jí dávali často hádanky. Určitě dostala i tuhle, ale nevzpomíná si… Jako, kdyby někdo chtěl, aby si nepamatovala, co se stalo před patnácti lety rodičům.
Sandra zapnula počítač a na obrazovce se zobrazila ta samá otázka. Tentokrát, ale i s okénkem pro správnou odpověď.
"Hmm…" zamručela už zoufale "Kde je konec?" pokračovala dál
Sandra už byla velmi zoufalá, a proto zavolala Danielovi Gilmorovi.
"Sandro, co se stalo?" ozval se hlas v telefoně "Dane poslouchej…" řekla na to a pokračovala: "Říká ti něco tohle… Kde je konec? A kde začátek?" "Co je to za otázku?" zeptal se udiveně "Nejspíš mi ji nechal Thomas… Rodiče mi totiž dávali otázky dost často." odpověděla po pravdě "Konec a začátek? Nemá to nějakou souvislost?"
Sandra se zamyslela… Možná, že má tentokrát Daniel pravdu.
"Možná…" podotkla a pokračovala: "Už nejspíš vím. Díky Dane." "Není zač…"
Sandra ukončila hovor a zadala na klávesnici SMRT a ŽIVOT. Chvíli čekala, zda je heslo správné. A ano opravdu, heslo bylo správné.
V ten moment se na obrazovce objevil bankovní účet. Sandra nevěřila vlastním očím… Její rodiče jí zanechali velkou částku peněz. A peníze, která doteď patřili vedení laboratoře a Thomasovi byli taktéž převedeny.
"No páni…" řekla s údivem Sandra, protože nevěřila vlastním očím

O tři týdny později:
Michael seděl v autě před hotelem a probíral s KITTem jejich důležité setkání s kontaktem, který je má dovézt k důležitému disku.
"Kde, že se máme setkat s tím kontaktem?" zeptal se Michael KITTa "Uvnitř hotelu. Je to malý sál, kde připravují na dnešní večer koncert." odpověděl po pravdě KITT "Máme se sejít až večer na tom koncertě, ne?" zeptal se nenápadně Michael "Ano přesně tak." přikývl KITT "Máš o něm nějaké informace?" ptal se dál "Není to on Michaele, ale ona…" opravil ho a pokračoval: "A žádné informace jsem o ní nedostal." "Jak ji teda poznáme?" zeptal se udiveně "Dostal jsem přesné instrukce, kde by se měla v domluvenou dobu nacházet." řekl po pravdě

Pozdě večer se měl Michael setkat s člověkem, který už několik dnů sledoval Martina Halla.
"Tak, co KITTe už ji vidíš?" zeptal se Michael "Zatím ne…" odpověděl po pravdě KITT "Až ji najdeš, dej mi vědět." řekl na to Michael "Jistě…" přikývl KITT
Po chvíli se vedle Michaela postavila mladá žena. Michael byl v šoku, když v mladé ženě poznal Sandru Petersonovou, která přece Charlesovu nabídku přidat se k SSC odmítla. Co se tedy změnilo?
"Ahoj Miku…" řekla tiše Sandra, když se vedle něj postavila "Sandro? Co ty tady děláš?" zeptal se udiveně Michael "Já jsem ten kontakt…" odpověděla po pravdě Sandra "Cože? Počkej, vždyť jsi to odmítla…Co tě přivedlo zpátky?" zeptal se nechápavě "Motivace…" řekla na to a usmála se "Víš, kde je ten balíček?" ptal se Michael dál "Ano to vím." přikývla Sandra

Sandra a Michael šli do kanceláře Martina Halla, ve které by se měl nacházet disk, který je důležitým klíčem v téhle misi.
Kromě toho se Michael dozvěděl, kdo všechno věděl o tom, že Sandra k SSC nastoupí. Nebyl však na další zdlouhavé rozhovory, protože se do své kanceláře pomalu vracel Hall se svými lidmi. Michael a Sandra neměli moc času…
"Asi za pět minut k vám dorazí ochranka včele s Martinem Hallem. Měli byste si pospíšit." ozval se z ničeho nic KITTův hlas "Kolik má s sebou Hall členů ochranky?" zeptal se Michael "Pět mužů a všichni mají u sebe zbraně." odpověděl po pravdě KITT "I Hall?" zeptal se znovu Michael "Ano Michaele, i Hall." přikývl KITT
Bylo to tak-tak, protože jen, co se dokončil přenos souborů z disku a Sandra s Michaelem opustili Hallovu kancelář, dorazil na patro Hall se svými lidmi.


Pokračování příště…
 


Comments

1 Ivo Ivo | 11. july 2018 at 19:49 | React

Když se poprvé v TV objevil nový Knight Rider, měl jsem strach se na něj podívat, že to bude zklamání, ale mýlil jsem. Není nejhorší a to asi proto, že Kittovi transformace jsou zajmavější a má jich víc.
Asi bych byl rád i za povídku podle starého Knight Ridera, ale já si nemůžu stěžovat. Povídka je super, moc se mi líbí zápletka i to, že je tam nějaká postava, která v seriálu nebyla. :)

2 Terka Terka | Web | 11. july 2018 at 22:23 | React

[1]: Já jsem nejdřív uvažovala o psaní povídky podle starého KITTa, ale zasekla jsem se u druhé kapitoly... :-( No a nakonec jsem se rozhodla pro psaní podle legenda se vrací a jsem velmi spokojena s její návštěvností. 8-) Snad tomu bude i nadále. ;-)

3 Dana Dana | 12. july 2018 at 19:11 | React

Terka to prostě umí. :) Moc se mi líbí, že do jakékoliv povídky podle seriálu dokáže vložit novou nebo několik nových postav, které v seriálu či filmu nebyli. 8-)
Co víc než k tomu dodat...?

[2]: Však se taky kvůli tomu na tebe nikdo nezlobí. :) Jo třeba by to podle starého KITTa někteřé čtenáři ocenili více, ale na nich to přece nezáleží. Jak říkáš ty, když se vám moje povídky nelíbí, tak je ani nečtěte a nekomentujte. ;-) To je pravidlo skoro všude... 8-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019