Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeS.H.I.E.L.D. II - kapitola třetí: část druhá

21. may 2018 at 7:32 | Terka |  S.H.I.E.L.D.

Jennifer byla ve firmě a pomáhala svým lidem s úklidem. Po chvíli za ní přišel jeden ze členů z její ochranky.
"Šéfko, co tady děláte?" zeptal se udiveně Adam "Nemůžu jen tak sedět a nic nedělat." podotkla Jennifer "Nemusíte tady být… My to tu bez vás zvládneme." namítl Adam "Nejspíš je to moje vina…" řekla potichu "Blbost!" vyhrkl ze sebe a pokračoval: "Za tohle nemůžete. Ten jednookej chlap je sice tak trochu podivín, ale s ním budete v bezpečí." "Jo podivín, to možná sedí…" "Jeďte domů šéfko a tohle nechte na nás."
Jennifer už nic neřekla, přikývla a hned poté odešla.

Mezitím do Malibu dorazil i Eric Bruce a několik dalších agentů S.H.I.E.L.Du. Jennifer o tom zatím ještě nevěděla, protože měla starosti o svou dceru Sofii, která se ještě nevrátila ze školy.
"Nebyla tam?" zeptala se udiveně Jennifer "Ne…, prý do školy vůbec nedorazila." řekl po pravdě Eliot "Jestli se jí něco stane, tak nevím, co budu dělat." vyhrkla ze sebe Jennifer "Zavolám k vám do firmy. Vaši lidé ji najdou Jennifer." ujistil ji Eliot "Díky Eliote…" řekla na to
Po chvíli však zazvonil Jennifer telefon. Když Jennifer přijala hovor z neznámého čísla, ozval se v telefonu hlas Patricka Wayna. Jennifer musela udělat přesně, co Patrick řekl…
"Hamiltonová…" řekla Jennifer do telefonu, když přijala hovor "Ahoj Jennifer, dlouho jsme se neslyšeli." ozval se hlas z telefonu "Patrick…" řekla vystrašeně "Správně!" zajásal Patrick a pokračoval: "Teď přesně uděláš, co ti řeknu. Protože, když mě neposlechneš tvá adoptovaná dcera zemře."
Patrick přiložil Sofii telefon k uchu. Sofie byla velmi vystrašená.
"Jennifer pomoz mi…" ozval se tenký hlásek v telefonu "Ty hnusný parchante! Neopovažuj se na ni sáhnout!" sykla "Hmm… To záleží na tobě má milá Jennifer." řekl na to "Co chceš, abych udělala?" zeptala se "Pojedeš na adresu, kterou jsem ti poslal na e-mail." odpověděl a pokračoval dál: "Přijedeš, ale sama. A nepokoušej se informovat někoho ze S.H.I.E.L.Du. Byl by to totiž Sofiin konec."
V tu chvíli se ozvalo v telefonu hlasité pípání. Jennifer na nic nečekala, zapnula svůj počítač a přihlásila se na svůj e-mail. Napsala si adresu z e-mailu na kus papíru a vydala se na cestu.

Jennifer dorazila na danou adresu poměrně brzy. Zhluboka se nadechla, vystoupila z auta a vešla do budovy.
"Jennifer…" ozval se mužský hlas z dálky "Jsem tady Patricku. Kde je Sofie?" zeptala se Jennifer
Patrick se postavil naproti Jennifer a usmál se.
"Hmm…" zamručel "Kde je Sofie Patricku?!" rozčílila se "Sofie je v naprostém bezpečí Jennifer. Nemusíš se bát…" řekl tajemný hlas "Victor Dick…" řekla na to Jennifer a otočila se "To je překvapení, co?" zeptal se Victor a pokračoval: "Teď, když mě má S.H.I.E.L.D. za mrtvého můžu svou pomstu dokončit." "Co jste udělal Sofii?!" zeptala se ostře Jennifer "Je tam, kde chci, aby byla. A ty teď skončíš stejně jako tvoje hnusná a věčně nesnesitelná matka!" sykl Victor
Jennifer vytáhla z kapsy kapesní nůž a chtěla s ním Victora bodnut. Zadržel ji, ale Patrick.
"Tak tohle nezkoušej!" vyhrkl ze sebe Victor, když Jenniferninu ruku chytil zezadu Patrick za zápěstí "Já se vás nebojím…" řekla na to Jennifer
Victor se jen zasmál. Poté vzal z Jenniferniny ruky kapesní nůž a prohlédl si ho.
Mezitím, co si Victor prohlížel Jennifernin kapesní nůž, Patrick Jennifer svázal ruce pevně za jejími zády.
"To byl dárek od Furyho, co? Od tvého velícího." podotkl Victor, když našel na noži malý znak S.H.I.E.L.Du a pokračoval: "I tvoje matka měla takový."
Jennifer začaly v tu chvíli téct z očí slzy. Victor se postavil těsně naproti ní a utřel jí tváře. Jennifer pochopila, že už není úniku…

Mezitím, co Victor plánoval, co udělá s Jennifer dál přijel do rezidence Hamilton ředitel Fury. Chtěl naléhavě mluvit s Jennifer, ale u ní doma byl jen její asistent Eliot.
Eliot sdělil Furymu, že Jennifer tu teď momentálně není, že někam odjela a neví kde. Eliot nakonec Furyho odvedl k Jenniferninému počítači.
Jen, co Fury zjistil, kdo Jennifer telefonoval a poslal jí e-mail svolal Coulsonův tým.
"Coulsone, svolejte svůj tým…" řekl do telefonu Fury

Jennifer byla v rukou Victora a ten s ní měl vlastní plán. Tentokrát už byl tak blízko své pomsty a tušil, že teď už mu to konečně vyjde.
Mezitím dorazil Fury s Coulsonem a jeho týmem do budovy, kde se před několika hodinami setkala Jennifer s Patrickem Waynem.
"Ale, ale sám ředitel Fury. Že by vám to nakonec Jennifer řekla?" zasmál se Patrick "Kde je Jennifer?" zeptal se naštvaně Fury a přirazil Patricka zády ke zdi "Nevím…" zalhal "Mluv Patricku, kde je?!" rozčílil se Fury "Dobře…, dobře řeknu vám, kde je." řekl nakonec Patrick a pokračoval: "Dostal ji Victor." "Ten je mrtvý." poznamenal Fury "Ne tak docela." opravil ho Patrick "Našla se přece jen jeho ruka, ne? Hmm… dejte si to dohromady, Moris Diaz celou tu dobu donášel Conradu Nashovi. Nash zase donášel Victorovi a Garymu." dodal a pokračoval dál: "Victor si potom nechal useknout levou ruku, aby mohl dokončit to, co celou tu dobu plánovali. Už vám to dochází?" "Kde ji Victor odvezl? Tak mluv Patricku!" zeptal se ostře Fury
Patrick to s rozvahou řekl. Na nic už nečekali, Patricka předali do rukou agentům S.H.I.E.L.Du, kteří ho ihned přepraví do Fridge. Fury, Coulsonův tým a několik dalších agentů jeli najít Jennifer.

Victor příjezd Furyho a jeho lidí, jako by očekával. Jen, co tam dorazili se Victor naproti nim postavil a vedl před sebou Jennifer a držel jí nůž pod krkem.
"Ahoj Nicku. Chyběl jsem ti?" zeptal se Victor Furyho "Pusť ji Victore! Nech ji odejít." řekl na to Fury "Je mi líto Nicku. Gary Miller ti řekl, že Jennifer už má osud napsaný." podotkl Victor a pokračoval: "A měl pravdu… Dnešním dnem to skončíme." "Pusť ji Victore!" křičel na něj "Nebo co? Zastřelíš mě?" zeptal se udiveně "To se nestane. Hmm…" dodal a pokračoval dál: "Co udělat kompromis? Odložte zbraně a já položím ten nůž." "Zdržování ti nepomůže!" "Dělej Nicku, nebo Jennifer podříznu hrdlo. Bude umírat pomalu."
Victor se usmál a pokusil se zatlačit nůž do Jenniferniného krku. Fury potlačil spoušť na své zbrani o kousek dozadu a byl ochoten vystřelit.
"Řekni svým lidem ať sklopí zbraně." řekl klidným hlasem Victor "Udělejte to…" řekl bez váhání Fury a ostatní agenti ho poslechli "Hezky na zem." pobízel je Victor "Výborně." dodal odhodil nůž na zem a pokračoval: "Řekl jsem sice, že ten nůž odhodím, ale že to Jennifer přežije ne…"
Victor svou kovou rukou probodl Jennifer zezadu. Jen, co kovovou ruku vytáhl Jennifer se skácela k zemi a zůstala zády opřená o zeď. Victor se zasmál a dal se na útěk…
"Ne!" zakřičel Fury, když Victor Jennifer probodl "Běžte za ním!" křičel Fury dál, když Victor utekl
Několik agentů se rozeběhlo za Victorem, zůstal tam jen Coulsonův tým. Fury doběhl k Jennifer a naklonil se k ní.
"Omlouvám se pane…" řekla tiše Jennifer a pokračovala: "Chtěla jsem… Já chtěla jsem jen zachránit Sofii…" "Ne, nevzdávej to! Dívej se na mě!" řekl hlasitě Fury a chytil Jennifer jemně za tváře "Už jsem na odchodu." řekla na to Jennifer "Zamítá se…" podotkl Fury "To je dobrý… Jen mi prosím slibte, že ji… Že Sofii najdete…" řekla potichu a pokračovala: "A řeknete jí, proč jsem musela zemřít." "Slibuji…" přikývl "Děkuji…"
Jennifer v tu chvíli přestala dýchat… Její srdce se zastavilo.
"Jennifer…" řekl zamlkle Fury, když přímo před ním Jennifer zemřela
"Pane tohle je hyperbarická komora. Když ji tam dáme dovnitř a snížíme její tělesnou teplotu, tak jí tím získáme čas…" řekla z ničeho nic Simmonsová "Dobře…" přikývl Fury a vzal Jennifer do náruče
Fury položil Jennifer na lehátko hyperbarické komory, kterou ihned zavřeli. Simmonsová něco vyťukala na klávesnici komory a chvíli čekali.
"Zabírá to?! Tak, co?!" zeptal se Fury hlasitě "Ano…" odpověděla Simmonsová poté, co se Jennifer nadechla
Na nic nečekali a naložili komoru do busu. Nejbližší nemocnice byla Hamiltonova, tak mířili co nejrychleji tam.

Fury stál v busu nad hyperbarickou komorou a díval se přes sklo na Jennifer. Vůbec netušil, že ho přes sklo laboratoře pozorují agenti Coulson a May.
"Takhle jsem ho ještě neviděla." řekla tiše May "Já už ano." řekl po pravdě Coulson a pokračoval: "Tehdy, když zemřela Emilia. Zemřela přímo před ním." "Emiliina smrt byla pro něj zlomový okamžik…" doplnila ho nejistě, ale Coulson na to přikývnul "Fury Emilii slíbil, že Jennifer ochrání." řekl na to Coulson
V ten moment za nimi přišel Fitz. Přišel jim oznámit, že už našli Victora Dicka…


Pokračování příště…

 


Comments

1 Tereza Tereza | 23. may 2018 at 22:08 | React

Ta část s Jennifer a Nickem, kdy Victor Jenn probodl je velmi dojemná... :( Nedokázala bych si představit, co by Nick udělal, kdyby Jennifer opravdu zemřela.

2 Tom Tom | 23. may 2018 at 22:16 | React

[1]: Ano je velmi dojemná...

Kdyby zemřela jedna z hlavních postav, která je vlastně i zahajovatelkou této série povídek, nevím jaké by to mělo potom ohlasy... :-| Jennifer je zde od začátku HFA a nevidím důvod, aby měla zemřít. :)

3 Ivo Ivo | 26. may 2018 at 20:38 | React

Victor Dick opravdu zašel hodně daleko. Jen, aby se pomstil unesl Sofii a tím nalákal Jennifer do pasti, která tak Sofii miluje, že pro ni udělá cokoliv i to, že tam pojede sama...

[1]: Ano máš pravdu, tato část je velmi dojemná.

[2]: Kdyby měla Jennifer zemřít, tak asi nějakým hrdinským způsobem, a Fury taky tak. ;-)

4 Dana Dana | 26. may 2018 at 20:51 | React

Tohle Victor plánoval od začátku. Chtěl Nicka zlomit a vidět ho na kolenou a to se mu teď podařilo... :( Doufám, že to Jennifer přežije.

5 Sára Sára | 27. may 2018 at 23:24 | React

Nevěřila jsem tomu, že Victor mrtvý a potvrdilo se to... :( Ten konec je opravdu hodně dojemný.

6 Klára Klára | 27. may 2018 at 23:32 | React

Tak jsem nakonec zvědavá, jak to celé dopadne. Victora sice dopadli, ale co Jennifer? ??? Mám strach, že si z toho to zranění ponese následky... :-(

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019