Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeMezi životem a smrtí - 26. kapitola: Korunní svědek

17. may 2018 at 20:36 | Terka |  Mezi životem a smrtí

Pozdě v noci se policie snažila převézt z ochranné vazby velmi důležitého korunního svědka. Netušili však, že má na něj spadeno jeden z Heinekových lidí. Brian Heinek byl totiž díky Adamovi Schulzovi usvědčen z vraždy svého bratra.
Heinek však celou dobu, co byl ve vazbě komunikoval se svými lidmi a dal jim jasný úkol. Zbavit se, co nejrychleji Schulze, aby proti němu nemohl svědčit a on mohl opustit vazbu.

Sandra je u Medicopteru teprve týden a i přesto, že je skvělá lékařka se jí při poslední misi ledaco nepovedlo. Brala si to dost osobně, protože chybně určila pacientův stav. Rodiče dívenky se do Sandry ihned pustili… Ale měli by vědět, že lékařský vrtulník není létající nemocnice.
Ralf: Tohle jsi nemohla vědět… (řekl klidným hlasem)
Sandra: Nejspíš jsem znervózněla, jak na mě její otec začal křičet… (řekla zamlkle)
Ralf: A co chtějí, když vrtulník není létající nemocnice? (zeptal se nenápadně)
Sandra: Hmm… (zamručela a pokračovala) Musím jít na chvíli na vzduch. Promiň…
Sandra se rychle zvedla ze židle a odešla ven ze základny.

Později na základnu dorazil i druhý tým. Samozřejmě, že se všichni zajímali, co se stalo. Thomas si dělal o svou sestru velké starosti. Jen, co se převléknul šel za ní, aby si s ní promluvil.
Thomas: Jsi v pořádku? (zeptal se Sandry)
Sandra: Ne… (vyhrkla ze sebe a Thomase z ničeho nic objala)
Thomas: Za to, co se stalo nemůžeš… (ujišťoval ji a pokračoval) Nemohla jsi to vědět…
Sandra: Na lékařku záchranného vrtulníku se nehodím… (zamumlala)
Thomas: Hloupost! (řekl hořce) Jsi skvělá lékařka a už si zachránila hodně životů. I život té malé holčičky. (dodal)
Sandra: Ale chybně… (doplnila ho)
V tu chvíli se základnou rozezněl poplach pro Medicopter 117. Thomas se rozloučil se Sandru a s Michaelem a Peterem nastoupil do vrtulníku a odletěli na misi.
Jen, co odletěli přišel za Sandrou Ebelsieder. Chtěl si s ní o tom, co se stalo promluvit, ale Sandra o tom zatím mluvit nechtěla.
Ebelsieder: Slečno Wächterová chtěl bych si s vámi promluvit o posledním výjezdu. (řekl, když tam přišel)
Sandra: Až později… (řekla na to a chtěla odejít, ale Ebelsieder ji zadržel)
Ebelsieder: Byl bych rád, kdyby to bylo hned. (řekl docela naštvaně)
Sandra se zastavila u hangárových dveří a otočila se čelem na Ebelsiedera.
Ebelsieder: Několikrát mi volali rodiče té dívenky a řekli mi, co se stalo. (podotkl a pokračoval) Prý jste chybně určila zdravotní stav jejich dcery.
Sandra: Ano chybovala jsem! (sykla) To jste chtěl slyšet? Omluvila jsem se jim a svou chybu rychle napravila… (dodala naštvaně)
Ebelsieder: Podívejte se slečno Wächterová já se vám snažím pomoc. Ale když mi neřekne přesně, co se stalo, nepomůžu vám… (řekl na to klidným hlasem)

Mezitím, co se snažila Sandra obhájit svou nevinu se kolegové Michael, Peter a Thomas dostali do dost vyostřené situace. Už nešlo jen o život policistů a korunního svědka, ale také jim…
Michael, Peter a Thomas společně se zásahovou jednou se snažili vymyslet, jak se dostat ke zraněným, kteří byli na mušce Heinekových lidí. Korunní svědek Adam Schulz na tom byl velmi špatně a bylo důležité se k němu, co nejrychleji dostat.

Vše nakonec dobře dopadlo a tým Medicopteru se ve zdraví vrátil na jejich základnu.
Na jejich příjezd čekala netrpělivě nejen Sandra, která měla strach o svého bratra. Jen, co Thomas vystoupil z vrtulníku, rozběhla se k němu a objala ho…
 


Comments

1 Ivo Ivo | 18. may 2018 at 23:19 | React

Chudák Sandra, snad to dobře dopadne. :)

2 Sára Sára | 18. may 2018 at 23:20 | React

Sandra přece za to nemohla, to se mohlo stát každému. Ale i tak jsem ráda, že je to jak v seriálu, že i přesto jaký Ebelsieder byl, byl vždy na straně svých lidí. :) 8-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019