Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeHranice temna - 3. kapitola

27. april 2018 at 23:56 | Terka |  Hranice temna

Víte kdy jsou naše myšlenky nejranitelnější? No přece, když spíme… V našich snech, kdy zapomínáme na realitu a ocitáme se uprostřed naší fantazie. Až tehdy, kdy usneme jsou naše myšlenky velmi zranitelné a je nebezpečné se je pokusit během snění změnit.
Kdysi se jeden mladík o to pokusil. Pokusil se dostat do své mysli, když spí. Chtěl se dostat do minulosti a pokusit se ji upravit.
Minulost však nejde změnit…

Stalo se to kolem roku 1315 mladíkovi, který měl špatnou minulost. Chtěl ji změnit a chtěl proto udělat nemyslitelnou věc.
Marek měl sice špatné dětství, kdy žil jenom s otcem. Ale to, co udělal bylo neomluvitelné a až teď v dospělosti zjistil, jak velkou chybu udělal. Chtěl proto svou minulost změnit za každou cenu, ale to se nemusí obejít bez následků.

Začalo to v březnu téhož roku, kdy Marek začal pátrat po něčem, co by ho vrátilo do minulosti, kterou by potom mohl změnit.
Pátrání trvalo velmi dlouho, ale jako by se ho předtím to někdo snažil varovat. Marek neposlouchal hlas, který mu šeptal, aby to nedělal, že je to velká chyba. Ten hlas mu totiž zněl, jako hlas jeho otce. Otce, kterého přímo nenáviděl, ale byl jsi vědom, co tehdy udělal a chtěl to změnit.
Nedal ani na varování starého muže, který ho varoval před možnými následky, když se pokusí navštívit svou minulost a pokusí se ji i změnit. Mladík ho neposlouchal, a i přes jeho varování se o to opravdu pokusil…
Následky můžou však být velmi zlé a toho si mladík nejspíš nebyl ani vědom. Projít si vším tím, co prožil znovu bylo mnohem horší a všechny jeho vzpomínky, které si nepamatoval se mu vryly do paměti a už nikdy je nebude moc pustit z hlavy! Varování bylo jasné, nesmíš se pokusit změnit svou ani ničí jinou minulost!
On to, ale udělal i přes starcovo varování…

To, co viděl ve své minulosti bylo velmi zlé. Netušil, ale že návštěvou minulosti z ní vypustí všechny hrůzy, kterým kdy musel čelit. Dokonce vypustil i tu nejtemnější bytost, které se vždy tolik bál. Byla to samotná smrt…
Tahle smrt, ale nebyla v podobě smrtky s kosou, ale v podobě něčeho mnohem horšího. Něčeho, čeho by se bálo i malé nevinné dítě, jako byl kdysi i sám Marek.
Její podoba byla jen temný plášť s kapucí přes obličej. Ten, kdo ji potkal v ní viděl to, čeho se nejvíc bojí. Podoba hada nebo pavouka, ba dokonce podoba toho, jak jednou zemře. Tahle smrt si chodila i pro nevinné duše jako duch. Nikdo o ní nic nevěděl a nikdo v životě ji ani nemohl vidět. Její plášť zakrýval něco, co by nikdo nechtěl vidět… Jen Marek věděl, jak osoba pod pláštěm vypadá.

Pohled smrti byl prý vražedný. Kdo prý spatřil její pravou tvář zkameněl a předal duši smrti.
Kdo, ale tomu uvěří? Uvěří někdo Markovi, který smrt sám vypustil jen, protože chtěl změnit svou minulost? Nebo uvěří někdo starci, který Marka před tímhle varoval?
 


Comments

1 Tom Tom | 1. may 2018 at 12:18 | React

Je to docela strašidelný.

2 Ivo Ivo | 1. may 2018 at 14:07 | React

Tohle se opravdu dobře četlo. :) Trošku jsem se u toho i bál, ale jinak to bylo super!! 8-)

3 Tereza Tereza | 1. may 2018 at 14:12 | React

Hej holka tohle je senzace!! :-) Opravdu se mi tohle moc líbí.

4 Dana Dana | 3. may 2018 at 20:03 | React

WOW!!! 8-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019