Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePřípady z Vídně - Svědek vraždy 1/1 - kapitola osmnáctá

18. march 2018 at 7:23 | Terka |  Případy z Vídně

Ingo Rusch byl syn významného politika Thomase Rusche. Kvůli jedné kauze v politické kampani jeho otce došlo k několika útoků na jejich jméno. A teď dokonce došlo i k vraždě samotného Inga!
K přestřelce a vraždě Inga Rusche došlo před obchodním centrem. Pachatel však nemohl vědět, že tu celou událost viděla mladičká studentka, která si šla jen koupit pečivo.

V kanceláři byli jen Christian s Kunzem. Laura jela do nemocnice vyzvednout Alexe. Konečně ho propustili, ale na návrat do kanceláře si musí ještě chvíli počkat.
"Kde je vůbec Laura?" zeptal se nenápadně Kunz "Jela vyzvednout Alexe. Dnes ho konečně propustili z nemocnice." odpověděl po Christian "Už bylo na čase." podotkl Kunz a pokračoval: "Vzala si na celý den volno?" "Ne… Říkala, že ho odveze domů a přijede sem." řekl na to Christian "Jistě…" přikývl Kunz
V tu chvíli přišel do kanceláře komisař Demke. Nevypadal dvakrát nadšeně.
"Dobré ráno…" řekl Demke, když vešel do kanceláře "Dobré…" odvětil Kunz "Zdravím." řekl Christian "Počkat…" řekl Demke, zastavil se vprostřed kanceláře a pokračoval: "Kde je kolegyně Brandtnerová?" "Musí si něco zařídit." řekl po pravdě Christian "A nevíte náhodou co?" zeptal se nenápadně Demke
Christian se podíval na Kunze. Je dobrý nápad říct Demkemu pravdu o tom, kde Laura jela?
"Tak víte nebo ne?" zeptal se Demke "Jela vyzvednout Alexe z nemocnice." odpověděl Kunz "No jistě…" zamručel Demke
Demke už nic neřekl a odešel do výslechové místnosti. Jen, co zašel zazvonil Christianovi telefon.

Laura zrovna dovezla Alexe domů. Nejvíc byl z toho nadšený Rex, protože měl konečně pána doma.
"Nemusela jsi pro mě jezdit. Vzal bych si taxíka." řekl Alex, když šli ke dveřím domu "Ale ano musela." řekla na to Laura "Hmm…" zamručel Alex "Bolí to ještě?" zeptala se nenápadně Laura "Už ani moc ne. Ale když se směju, tak ano." odpověděl po pravdě "To se spraví." ujistila ho a pokračovala: "Po pár dnech rehabilitace budeš zase v kondici."
Alex nic neřekla a jen se usmál.
"Ale jak tě znám, tak se budeš rehabilitovat úplně sám." podotkla Laura "Přesně tak." přikývl Alex "A co ten komisař… Eee…. Jak se jmenuje?" koktal Alex "Demke." doplnila ho Laura "Jaký je?" zeptal se nenápadně "Je docela sympatický. Ale ty a Rex jste nenahraditelní." odpověděla po pravdě
Rex na to zaštěkal a Alex se usmál. V ten moment zazvonil Lauře telefon.
"Promiň…" řekla Laura a vytáhla z kapsy telefon "Brandtnerová…"
Lauře volal Christian, že mají práci. Laura, ale byla dost daleko, a navíc musela ještě k sobě domů. Tak snad to Demke ještě bez ní chvíli vydrží.
"A kde?" zeptala se Laura a pokračovala: "Dobře, ale musím ještě k sobě domů. Pojedu rovnou do kanceláře. Do hodiny jsem tam." "Jo jasně, zatím čau." dodala nakonec a ukončila hovor "Co se děje?" zeptal se Alex z ničeho nic "Musím do práce." řekla Laura po pravdě "Já to tu zvládnu, neboj se." ujistil ji Alex "Christian tě pozdravuje a vzkazuje ti, aby ses co nejrychleji uzdravil." podotkla "Že ho taky zdravím." "Tak jdeme Rexi. Máme práci."
Rex, ale odešel k Alexovi a sedl si vedle něj. Vypadá to, že Rex chce zůstat se svým pánem.
Laura nic neřekla, jen se usmála, rozloučila se s Alexem a odešla.

Na místě činu už byl Christian, komisař Demke, ale i soudní lékař Leo Graf. Mrtvého každý poznal i bez dokladů.
Ohledání místa činu bylo bez Rexe trochu těžší, ale přece se jim podařilo něco najít. U kontejnerů našli peněženku s doklady. Peněženka podle dokladů patřila Leně Sykorové. Kriminalisté se teď domnívali, že mohla vidět Ingovu vraždu a utekla. Nebo se ji snad pachatel zbavil taky?

Jen, co Laura dorazila do kanceláře seznámili ji s případem vraždy Inga Rusche. Po Nině Sykorové už bylo vyhlášeno pátrání a všichni doufali, že ji najdou dřív než Ingův vrah.
Ale, co když ji našel dřív?
Komisař Demke opět odjel dřív a případ zůstal na krku Christianovi, Lauře a Kunzovi. Tohle dělal pokaždé, když měl něco hodně osobního. Lauře to, ale přišlo vhod, protože mohla jed v klidu vyzvednout syna ze školky. Gregory Saschu vyzvednout nemohl, protože jezdil do práce až na druhý konec Vídně a Laura to měla o dost blíž než on.
To, ale ještě Laura nevěděla, co se stane, když se opozdí o deset minut.
"Zatracená práce!" rozčílila se Laura
Laura seděla u svého stolu hlavu si opírala o obě ruce. Sascha nečekal na to až pro něj máma přijede a ze školky odešel sám.
Laura byla strachy bez sebe! Vždyť mu jsou teprve čtyři…
"Neboj se Lauro, Sascha bude v pořádku." uklidňoval ji Christian "Jistě…" řekla na to tiše Laura "Tak, co?" zeptal se Christian Kunze, když dotelefonoval "Zatím nic…" řekl po pravdě Kunz "Jak ho to jen mohlo napadnou." zakroutila hlavou Laura
Po chvíli se objevila ve dveřích kanceláře policistka v uniformě a před sebou vedla malého kluka. Laura se zaradovala byl to Sascha! Byl v pořádku!
"Je tady Laura Brandtnerová?" zeptala se policistka "Ano…" odpověděl Christian a ukázal na Lauru, která měla stále sklopenou hlavu zapřenou o ruce "Mám tady jejího syna." řekla po pravdě policistka
To už se Laura podívala směrem ke dveřím. A jen, co Saschu spatřila rozběhla se k němu a div ho radostí neumačkala!

Kdyby tak šlo vyřešit rychle i tu vraždu.
To trvalo další dva dny, než se jim podařilo najít studentku Ninu Sykorovou, která jim neochotně vypověděla, co viděla.
Popsat muže, který zavraždil Inga Rusche byl dost oříšek, ale nakonec se domluvili, jak asi vrah vypadal a jeho portrét dostal každý policista ve Vídni.
Teď jen mít štěstí a vraha dopadnout…
 


Comments

1 Magicmax Magicmax | Email | Web | 18. march 2018 at 7:41 | React

Líbí se mi ten nadpis.

2 Emo.Gothic.Queen Emo.Gothic.Queen | Web | 18. march 2018 at 22:42 | React

Opět povedené

3 Tom Tom | 19. march 2018 at 19:26 | React

Skvělá část!! Jen tak dál. :)

4 Dana Dana | 19. march 2018 at 23:36 | React

Zajímavá část, kde opět nechybí i trocha humoru. :)

5 Ivo Ivo | 19. march 2018 at 23:41 | React

Opravdu skvělá část. Sice není dokončená, myslím tím, že ještě prozatím nechytili vraha, ale tuším, že se to bude ještě řešit v jiné kapitole. :)

6 Tereza Tereza | 19. march 2018 at 23:45 | React

Už aby se vrátil Alex. Doufám, že to brzy bude. 8-)

7 Sára Sára | 26. march 2018 at 16:14 | React

Skvělá část, doufám, že se to v další kapitole dořeší... :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019