Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePřípady z Vídně - Mumifikovány za živa 1/1 - kapitola devatenáctá

25. march 2018 at 9:12 | Terka |  Případy z Vídně

V jednom z Vídeňských muzeí byla nalezena záhadná rakev s ještě záhadnějším obsahem. V rakvi totiž našli mumii. Ale, co dělá rakev s mumií v Přírodovědném muzeu?
Člen ostrahy ihned zalarmoval policii.
"Ahoj Leo…" řekl Christian, když tam zrovna dorazil "Ahoj Christiane." odvětil Leo a pokračoval: "Ta dívka je mrtvá asi dva týdny." "Podle výpovědi toho člena ostrahy byla mumifikována." podotkl Christian "Ano přesně jak říkal. Ale příčinu smrti zatím ještě nevím." řekl na to Leo "Tak, že víc až po pitvě. Zatím…" dodal a odešel "Jistě…" přikývl Christian

Do kanceláře zrovna dorazila i Laura. Nedorazila však sama, měla s sebou svého syna Saschu. Christian a Kunz byli překvapeni, že si ho vzala s sebou.
"Nazdar Rexi." řekl Christian, když kolem něj proběhnul
Po chvíli přišla do kanceláře i Laura se Saschou.
"Dobrý den…" řekl Sascha, když vešel společně s Laurou do kanceláře "Ahoj." pozdravila Laura taky "Máme nového kolegu." zajásal Christian "Ne…" opravila ho Laura a pokračovala: "Ve školce řádí nějaká chřipka, tak jsem ho tam nechtěla posílat." "To nevadí…" usmál se Kunz "Jo jasně. Sascha bude náš nový policejní dorost." usmál se Christian
Laura se usmála a pomohla Saschovi vyvléct bundu.
"Už jsem se informovala na případ. Prý nějaká mumie." podotkla Laura "Jo mumifikovaná dívka." přikývl Christian "A doktor Graf už se ozval?" zeptala se nenápadně Laura "Zatím ještě ne." odpověděl po pravdě Christian "Mami, co je to mumie?" zeptal se z ničeho nic Sascha
Christian se zasmál a podíval se na Kunze, který se jen uchechtl.

No jasně, že případ nebude jeden z těch jednodušších, když jim doktor Graf oznámil, že dívka byla naživu, když ji pachatel mumifikoval. Bude to o něco těžší, protože museli obvolat všechny muzea, kde by se dali sehnat bandáže nebo rubáše.
"Co je to?" zeptala se Laura, když došel fax "To je z laboratoře." odpověděl po pravdě Christian a pokračoval: "To jsou výsledky toxikologie krve té zavražděné. Měla v krvi formaldehyd a tetrodotoxin." "Formaldehyd?" zeptala se udiveně Laura "Ten se přece používá při balzamování těl." dodala "A jak tohle víš?" zeptal se překvapeně Christian "Znala jsem jednoho chlapa, co se tím zabýval." řekla po pravdě a pokračovala: "Balzamování těl se používá ke zpomalení rozkladu." "A co ten tetrodotoxin?" zeptal se nenápadně Kunz "To nevím…" odpověděla "Ale náš doktor to vědět bude." namítl Christian "Hmm…" zamručela Laura "My ti kluka pohlídáme." ujistil ji Christian "Věděla jsem, že to řekneš." usmála se Laura

Laura byla u doktora Grafa asi dvě hodiny. Doktor Graf říkal Lauře o prvních zmínkách mumifikace, jak probíhali… Ale taky o tom, čím mu připadá tento případ zvláštní.
"Úplně první zmínky o mumifikaci pocházejí ze Starověkého Egypta někdy ze třetí a čtvrté dynastie." řekl Leo a pokračoval: "Tento proces však trval až sedmdesát dní." "Používali se už tehdy i rubáše nebo bandáže?" zeptala se Laura "Ano. Na jednu mumii spotřebovali až třista sedmdesát pět metrů čtverečních, což bylo asi dvacet vrstev." řekl po pravdě Leo "A co ten tetrodotoxin?" ptala se Laura dál "Tady už je to zajímavé." podotkl Leo "Tento tetrodotoxin pochází z japonské ryba takifugu, které se říká taky fugu. Dá se z ní získat prášek, který tě v malém množství na nějakou dobu ochromí." dodal "Ochromí vám svalstvo." doplnila ho "Přesně jak říkáš." přikývl a pokračoval: "Když to, ale člověk přežene, může dojít i k zástavě srdce a následuje smrt." "Pachatel se nejspíš na své oběti rád díval. V krvi měla totiž zavražděná formaldehyd." "To by vysvětlovalo to zpomalení rozkladu."
Prohodili společně ještě pár slov. Pak se rozloučili a Laura se vrátila zpátky do kanceláře.

O dva týdny později:
Po pachateli pátrali už dva týdny. Za tu to dobu našli další čtyři mumifikovaná těla. Postup byl stejný jako u první zavražděné. Neměli skoro nic, ale přesto pátrali dál.
Nemohli však vědět, že je pachatel pozoruje na každém jejich kroku, a že jsou blíž, než by si sami mysleli.
Jedním z podezřelých ze spáchání vražd se stal Axel Novak. Na bandáži se totiž našel jeho otisk prstu, buď byl neopatrný při mumifikaci nebo někomu bandáž prodal. Hledali ho už však několik dní a Axel nebyl nikde k nalezení.

Do kanceláře přijel Alex. Zbývalo mu už jen pár dní do návratu po nemocenské, tak se přijel podívat, jak se jeho kolegům za jeho nepřítomnosti daří. Bohužel, když dorazil do kanceláře Laura tam ještě nebyla.
Samozřejmě, že to všem přišlo zvláštní, že tu Laura ještě není. Kde se jen mohla zdržet?
Laura se zrovna vracela ke svému autu, když ji kdosi omráčil a zatáhl do auta. Bylo to vmžiku, skoro nikdo si toho nevšimnul.
"Pane Novaku…" řekla tiše Laura, když se probudila "Krásný den Lauro, jak jste se vyspala?" zeptal se Axel "Víme, co jste udělal." řekla mu na to Laura a pokračovala: "Nedělejte si to horší, než to je." "Nebojte se, už brzy bude po všem." podotkl Axel
Laura se marně snažila dostat z pout. Byla uvázaná dost silně a s každým pokusem o uvolnění se z pout, se jí pouta o další milimetr zadřely do kůže.

Alexovi se to nelíbilo. Laura vždy chodila na čas, tak kde může být? Zkoušeli jí i volat, ale nikdo to nebral. Až po několikátém pokusu se Lauře dovolat, její mobil vzal Axel Novak.
Alex, Christian ani Kunz na nic nečekali a nechali Lauřin mobil zaměřit a hned na to ji jeli společně hledat.

Laura měla v tu dobu už na kahánku. Axel ji zrovna znehybnil paralyzují látkou z ryby fugu a chystal se jí injekčně podat formaldehyd.
"Tohle bude bolet jen krátce." ujistil ji Axel a přiložil jehlu injekce k Lauřiné svázané ruce "Nedělejte to…" řekla potichu Laura "Hmm…" zamručel Axel a pohladil Lauru po tváři "Už to brzy bude." dodal
Když chtěl Axel Lauře podat formaldehyd v tu chvíli tam vběhla zásahová jednotka. Axela odvedli v poutech a Lauře zavolali lékařskou pomoc.
Zrovna ve chvíli, kdy už byla Laura v rukou lékařů, tam dorazili Alex, Christian, Kunz i Rex. Alex byl opravdu hodně rád, že je jeho neteř v pořádku.
 


Comments

1 Klára Klára | 25. march 2018 at 16:45 | React

Parádní část. :) Moc se ti povedla. 8-)

2 Sára Sára | 26. march 2018 at 16:23 | React

Tak jsem nakonec ráda, že to dobře dopadlo. 8-) A doufám, že už se vrátí Alex. ;-)

3 Ivo Ivo | 26. march 2018 at 18:29 | React

Docela jsem měl nahnáno, že tam policie nepřijede včas a Lauru už nenajdou. Ale jsem rád, že to dobře dopadlo. :)

4 Dana Dana | 28. march 2018 at 15:11 | React

Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo. A těším se na návrat Alexe, teda jestli bude pokračování. :)

5 Tom Tom | 29. march 2018 at 16:54 | React

Jsem rád, že to dobře dopadlo. Budou další kapitoly? 8-)

6 Tereza Tereza | 29. march 2018 at 16:59 | React

Opravdu povedené. [5]: Taky doufám, že budou další kapitoly. :-)

7 Terka Terka | Web | 29. march 2018 at 17:28 | React

[5]: [6]: Ano pokračování bude. Někdy v létě. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019