Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePřípady z Vídně - Naděje umírá poslední 1/1 - kapitola třináctá

11. february 2018 at 13:18 | Terka |  Případy z Vídně

Následujícího dne Christian s Kunzem museli přijet do kanceláře i když nechtěli. Byli z toho, co se stalo zničeni. Alex ležel v kómatu, Laura byla sice zcela v pořádku, ale měla kvůli tomu, co se stalo výčitky svědomí.
Christian s Kunzem, ale nemohli vědět, že Laura podepsala reverz. Zjistili to až, když přišli do kanceláře. Laura seděla u svého stolu a dívala se do prázdna…
"Už se Alex probudil?" zeptal se nenápadně Kunz Christiana, když šli spolu do kanceláře "Ne ještě ne." odpověděl po pravdě Christian a pokračoval: "Podle doktorů to může ještě pár dní trvat." "A co Laura?" ptal se Kunz dál "Ta je…"
Christian ani nedořekl, co chtěl. Jen, co vešli do kanceláře oba spatřili Lauru, jak sedí u svého stolu a dívá se zamyšleně kdoví kam.
"Lauro, ty máš být přece v nemocni." podotkl Kunz "Odešla jsem na reverz." řekla po pravdě Laura "Na reverz?" zeptal se udiveně Christian "Nemůžu jen tak někde sedět a nic nedělat. Tady alespoň přejdu na jiné myšlenky." řekla na to "Alex bude v pořádku." ujistil ji Christian "A kde je vůbec Rex?" zeptal se z ničeho nic Kunz "Kde by byl…" odpověděla Laura a pokračovala: "U Alexe doma. Nechtěl odtamtud odejít."
Christian s Kunzem se na sebe podívali. Nejspíš to nechápali.

O dva dny později:
Laura byla opět u Alexe v nemocnici. Držela ho za ruku a doufala, že se konečně probudí. Už to trvalo tak dlouho…
Po chvíli kdosi zaklepal na skleněné okénko. Laura se na moment otočila a spatřila Gregoryho se Saschou. Nadechla se a odešla za nimi na chodbu.
"Ahoj krásko…" řekl tiše Gregory a dal Lauře pusu na rty "Ahoj vy dva, co tu děláte?" zeptala se udiveně Laura "No přišli jsme se podívat, jak se Alexovi vede." odpověděl Gregory "Pořád stejně…" řekla potichu Laura "To se spraví. Hmm…" namítl Gregory "Mami, kdy se strejda uzdraví?" zeptal se z ničeho nic Sascha "Už brzy…" odpověděla Laura "A co Rex?" zeptal se Gregory "Je pod Alexovou postelí." řekla Laura a usmála "Jak prosím?" zeptal se nechápavě Gregory "Támhle je přece…!" zajásal Sascha a ukázal na Rexe, který opravdu ležel pod Alexovou postelí v nemocničním pokoji
Gregory se usmál a Laura se usmála znovu taky. Konečně se po tak dlouhé době usmála.

Laura zůstala u Alexe celou noc. Byla, ale hodně unavená a usnula opřená hlavou o Alexovu postel. Rexe si vzali Gregory a Sascha i přesto, že z toho nebyl moc nadšený. Chtěl přece zůstat se svým pánem a být u toho až se probudí.
Alex pomalu otevřel oči a rozhlédl se kolem sebe. Jen, co spatřil Lauru zvedl ruku a pohladil ji opatrně po vlasech. Laura sebou trhla! Rychle zvedla hlavu a zajásala! Vyběhla na chodbu a běžela rychle pro zdravotní sestru, která o tom ihned informovala lékaře.

Laura nervózně přešlapovala sem a tam na chodbě. Lékaři byli už několik minut u Alexe a ona musela čekat na chodbě. Už to trvalo moc dlouho, ale přece po chvíli z pokoje vyšel jeden z lékařů.
"Slečno Brandtnerová…" řekl tiše lékař "Jak je na tom? Už je v pořádku?" zeptala se Laura "Jeho životní funkce jsou v normálu. Jen má ještě menší problémy s dýcháním, ale to je u takového zranění normální." odpověděl lékař a pokračoval: "Alespoň do zítra mu necháme kyslíkovou masku." "Můžu teď za ním?" zeptala se nenápadně "Jistě…" přikývl "Ale neměl by se ještě pokoušet mluvit. Vše má svůj čas." dodal nakonec
Laura ještě poděkovala a odešla za Alexem.
Laura se posadila na židli hned vedle Alexovi postele a chytila ho za ruku. Alex na nic nečekal a sundal si kyslíkovou masku.
"Doktor říkal, abys ses ještě nepokoušel mluvit." řekla Laura poté, co si Alex sundal kyslíkovou masku "Ty mu to, ale na mě neřekneš…" řekl tiše Alex "Ne…" řekla na to Laura a usmála se

Brzy ráno jela Laura do kanceláře s o něco lepší náladou. Měla pro své kolegy novou zprávu o Alexově zdravotním stavu. Ale i Christian s Kunzem měli pro Lauru novou zprávu.
Laura se při příchodu do kanceláře mihla na chodbě s policejním ředitelem. Jen se pozdravili a Laura nechápala, proč byl u nich v kanceláři.
"Ahoj Lauro." řekl Kunz, když Laura vešla do kanceláře "Ahoj. Co tady dělal Werner?" zeptala se nechápavě Laura "Byl tu kvůli zástupu vedení našeho malého oddělení." odpověděl Kunz "A kdo jím je?" ptala se Laura dál "Jsem jím já. Jsem totiž služebně nejstarší." chlubil Christian a usmál se "Ale jen dočasně Böcku." podotkl Kunz a pokračoval: "Příští týden by měl nastoupit zatupující komisař." "Hmm…" zamručel Christian "Původně jsem to chtěl s vámi oslavit, ale…" dodal, ale ani nedořekl, co chtěl, protože mu Laura skočila do řeči: "Jestli ti jde o Alexe. Tak se v noci probudil." skočila Christianovi do řeči Laura a usmála se "Tak to důvod k oslavě vážně máme." podotkl Kunz a usmál se taky

Christian, Kunz, Laura i Rex do šli oslavit za Alexem do nemocnice. Později za nimi dorazil i soudní lékař Leo Graf.
"Jaké číslo pokoje má?" zeptal se Christian "Dvě stě tři." odpověděla po pravdě Laura "A kde je vůbec Rex?" zeptal se nenápadně Kunz "Podle mě už bude u Alexe." odpověděl Christian "Můžou vůbec psi do nemocnice?" ptal se Kunz dál "Rex přece, ale není pes. Ale policista." řekla na to Laura a usmála se "Jo to máš pravdu." zasmál se Christian
Hned poté vešli do pokoje za Alexem. Rex už byl opravdu u Alexe. Po chvíli za nimi přišel i soudní lékař Leo Graf.
 


Comments

1 Ivo Ivo | 11. february 2018 at 17:40 | React

Jsem moc rád, že se Alex probudil a brzy se i uzdraví.
Jinak není náhodou služebně nejstarší Rex?

2 Dana Dana | 12. february 2018 at 18:12 | React

Jak já jsem ráda, že se Alex konečně probudil. :)

3 Terka Terka | Web | 12. february 2018 at 20:36 | React

[1]: Možná v seriálu, ale v povídce to prostě bude takto :)

4 Ivo Ivo | 13. february 2018 at 19:13 | React

[3]: No však v pohodě, já jsem se jen zeptal. ;-)

5 Tereza Tereza | 13. february 2018 at 19:14 | React

[3]: To nevadí... :-)

6 Tereza Tereza | 13. february 2018 at 19:15 | React

Líbí se mi hláška, Rex přece není pes, ale policista. :D To máš teda pravdu. 8-)

7 Terka Terka | Web | 13. february 2018 at 19:34 | React

[4]: Já to taky, jak jsem to psala nevěděla, že Rex je služebně nejstarší. Až po shlédnutí dílu, ale to už bylo pozdě. ;-)

8 Tom Tom | 13. february 2018 at 23:29 | React

Jsem moc rád, že je Alex v pořádku. 8-)

9 Ivo Ivo | 15. february 2018 at 0:11 | React

[7]: Ale aspoň jsme si to vysvětlili. 8-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2020