Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeS.H.I.E.L.D. - kapitola druhá

3. january 2018 at 8:32 | Terka |  S.H.I.E.L.D.

Jennifer už byla z tréninku unavená, ale na nějakou pauzu mohla zapomenout. Fury totiž chtěl, aby její výcvik byl bez jediné chyby. To se však Jennifer nelíbilo, protože musela několikrát opakovat jedno a to samý.
"Tak jo ještě jednou." řekl z ničeho nic Fury "Ale no tak. Už to budu dělat po pátý… Opravdu je to nutné?" zeptala se Jennifer a zakroutila přitom nechápavě hlavou "Ano to je. Chci, aby to bylo čisté a bez chyb." řekl jí na to Fury "Nemůžeme si dát, alespoň deset minut pauzu?" zeptala se nenápadně "Chcete jít do terénu, nebo ne?" zeptal se jí na místo odpovědi "Ano to chci. Ale…" řekla na to Jennifer, ale nestačila doříct, co chtěla, protože jí Fury skočil do řeči: "Tak zapomeňte na to, že v terénu budete mít pauzu na oběd. Musíte se soustředit a vždy zachovat chladnou hlavu, nehledě na situaci. Rukojmí na mušce, tykající bomby…" vysvětloval Fury "Bezva…" Jennifer zamručela a přešlápla z nohy na nohu "Jennifer vím, že to tak možná vypadá a taky si nejspíš myslíte, že jsem na vás tvrdý. Musím vás opravit není to tak." ujišťoval ji a pokračoval: "Jenom nechci, aby vás první den v terénu neodnesli v pytli." "Jistě…" přikývla "Tak, že ještě jednou." řekl nakonec

Mezitím šel do Furyho kanceláře Eric. Netušil, ale že tam narazí na Morise Diaze, který si prohlížel složky s výsledky Jenniferniného výcviku.
"Morisi co tady děláš?" zeptal se Eric, hned jak otevřel dveře Furyho kanceláře "Neviděl jsi Jennifer? Chtěl jsem si s ní o…, o něčem promluvit." odpověděl Diaz "Ne nevím, kde je. Nejspíš je ještě s Nickem." řekl po pravdě Eric "Jistě…" řekl na to Diaz a odešel
Jen co Diaz odešel si Eric vzal do rukou složku s Jenniferninými výsledky jejího výcviku. A hned pochopil, co tu Diaz dělal.
"Ten parchant!" řekl naštvaně Eric

Jennifer konečně skončil trénink. Netušila však, že zrovna ve chvíli, kdy se chystala odejít tam přijde její otec. Přišel říct Furymu něco hodně důležitého, ale nechtěl, aby to slyšela zrovna Jennifer.
"Uvidíme se večer." řekl klidným hlasem Fury "Jistě…" přikývla Jennifer
V tu chvíli za nimi přišel Eric. Vypadal dost rozhozeně...
"Nicku…" řekl tiše Eric "Ahoj tati." vyhrkla ze sebe Jennifer "Ahoj Jennifer, všechno v pořádku?" zeptal se nenápadně Eric "Ano je." odpověděla po pravdě "Nicku musím si s tebou o něčem promluvit." podotkl Eric "Promluvit a o čem?" zeptal se nechápavě Fury "Eee… O samotě, jestli to půjde." řekl na to Eric a podíval se přitom na Jennifer "No jistě…" zamručela, vzala si svoje věci a odešla "Co se děje Ericu?" zeptal se starostlivě Fury, poté co Jennifer odešla "Jde o Morise. Nelíbí se mi, co dělá." odpověděl Eric "Jak to myslíš?" zeptal se udiveně Fury "Nesl jsem ti do kanceláře nějaké papíry. Byl tam Moris a díval se do Jenniferniné složky s výsledky jejího výcviku." řekl po pravdě Eric "Já si s ním o tom promluvím." přísahal Fury "Říkám ti to jen proto, aby se nesnažil její výsledky zpochybnit." "To nedovolím…"

Jennifer už byla ve svém pokoji a těšila, že si konečně trochu odpočine. Ten odpočinek jí však překazila SMS zpráva od jistého Morise Diaze s tím, že se má za ním zastavit.
"Zastav se za mnou Jennifer. Moris Diaz" četla Jennifer SMSku "Kdo to sakra je?" řekla si pro sebe
Ano, Jennifer opravdu za Diazem šla. Ale netušila, že se ji Moris Diaz pokusí zmanipulovat, aby mohl být jejím velícím on.
"Jennifer Hamiltonová. Jsem rád, že tě konečně poznávám. Jsem agent Moris Diaz." řekl Diaz nadšeně "Podle té zprávy, kterou jste mi nechal, jste se mnou chtěl o něčem mluvit." řekla na to Jennifer "Ano… Hmm…" podotkl a položil před Jennifer složku "Co je to?" zeptala se udiveně "To jsou tvé výsledky z výcviku. Mám k nim přístup, jsem totiž agentem na desátém stupni a navíc tajemník." zalhal "A já myslela, že k nim má přístup jen velící…" řekla mu na to "Hmm… Tvé výsledku jsou dobré, ale já ti můžu zaručit, že budou ještě lepší." podotkl "Jak to myslíte?" zeptala se nechápavě Jennifer "Musíš Furymu říct, že už nechceš, aby byl tvým velícím." odpověděl Diaz "A kdo by jim byl?" ptala se Jennifer dál "Já Jennifer." řekl Diaz, usmál se a pokračoval: "Bude z tebe ještě lepší agent než do teď. Rozmysli si to." "Já… já nevím pane…" koktala "Popřemýšlej o tom, ale slib mi, že o tom nebudeš s nikým mluvit." usmál se znovu "Slibuji…" přikývla
Diaz se zaradoval! Že by mu jeho lehkomyslný nakonec plán vyšel?

Eric společně s Furym řešil, zda Moris Diaz neodcizil nějaké papíry s výsledky Jenniferniného výcviku. Ve složce žádné papíry nechyběly. Tak, jak je možné, že je měl Diaz u sebe?
"Chybí něco?" zeptal se nenápadně Eric "Naštěstí ne." odpověděl po pravdě Fury a pokračoval: "Nevím, co by si tím chtěl dokázat." "Jak říkám, chce nejspíš její výsledky zpochybnit, aby jí potom přidělili jiného velícího." řekl na to Eric "Jo a tím velícím by byl on." zakroutil hlavou Fury "Musíš před ním Jennifer varovat. Bude ji chtít zmanipulovat." podotkl Eric "Dobře…" přikývl Fury

Mezím se Josh a Raymond Meissenovi bavili o tom, co mohla Jennifer dělat u Diaze. Josh žádal Raymonda, aby si s Jennifer o tom promluvil a řekl jí, co je vlastně Moris Diaz zač. Raymond však nechtěl Jennifer rozptylovat, když ji ještě dnes večer čekal jeden trénink.
"Co dělala Jennifer u Diaze?" zeptal se udiveně Josh Raymonda "Tak to nevím…" odpověděl po pravdě Raymond "Měl by sis s ní o tom promluvit." namítl Josh "Jo já vím… Ale ne teď, má ještě večer trénink." řekl na to Raymond "Hmm… Tak to řekni Ericovi nebo Furymu. Fury si s ní promluví hned." poznamenal Josh "Nemůžu na ni donášet jejímu otci nebo Furymu." vyhrkl ze sebe Raymond "Jistě…" přikývl Josh
Josh hned věděl, co má dělat. Když za Ericem nemůže jít Raymond, udělá to sám.

Fury byl opravdu a velmi na Diaze naštvaný! Jak si tohle mohl dovolit? Jak si mohl dovolit plést se do jeho výcviku?
"Chtěl jsi se mnou mluvit Nicku?" zeptal se Diaz, když vešel do jeho kanceláře "Ano to chtěl! Přestaň se plést do mého výcviku!" rozčílil se Fury "Ale, ale někdo si stěžoval." řekl na to Diaz "Eric tě viděl u mě v kanceláři, jak se díváš na výsledky Jenniferniného výcviku." řekl po pravdě Fury a pokračoval: "Přestaň se do toho plést!" "Jsi na ni příliš měkký. Potřebuje větší zátěž." poznamenal Diaz "Já sám moc dobře vím, jak mám její výcvik vést Morisi. Tak mě tady nepoučuj." podotkl "Uvidíme, jak dlouho jí to vydrží. Ta důvěra k tobě…" usmál se a odešel
Fury zakroutil hlavou. Nechápal totiž, co tím Diaz zamýšlí, ale věděl, že bude muset Jennifer před Diazem varovat.

Josh udělal to, co pokládal za důležité. Řekl Ericovi to, co mu měl původně říct Raymond. Věděl totiž, že Eric s Jennifer promluví, i když má mít dnes ještě jeden trénink. Věděl totiž, jak mu na Jennifer záleží.
"Raymond si s ní teď promluvit nechce. Nechce ji tím rozptýlit." řekl po pravdě Josh "Díky Joshi. Já si s ní o tom promluvím." řekl na to Eric "Rádo se stalo." usmál se Josh
Eric však nešel za Jennifer, ale za Furym. Věděl totiž, že jej bude muset Jennifer poslechnout, protože je jejím velícím.
Věděl, že si s ní o tom měl promluvit sám. Ale nechtěl to udělat, protože se bál, že by jej Jennifer obvinila z toho, že z ní dělá malé dítě, které se musí pořád hlídat.

Ještě v ten den, toho večera si Fury těsně před začátkem tréninku musel s Jennifer promluvit. Ano bylo to důležité. Bylo důležité, aby věděla, co je Moris Diaz zač.
"Jennifer ještě, než začneme, si musíme promluvit." řekl klidným hlasem Fury "A o čem?" zeptala se Jennifer "O agentu Diazovi. Vím, že jste s ním mluvila." řekl po pravdě Fury "Kdo vám to řekl? Byl to Diaz?" zeptala se udiveně Jennifer "Ne… Byl to váš otec." řekl po pravdě a pokračoval: "Řekli mu, že vás viděli od Diaze odcházet. O čem jste se s ním bavila?" "Já jsem mu slíbila, že to nikomu neřeknu…" vyhrkla ze sebe "Jennifer musíte mi to říct. On se vás snaží zmanipulovat. O čem s vámi mluvil?" "O mě a mém výcviku. Že by chtěl být mým velícím… Udělala jsem něco špatně?" "Ne vy ne Jennifer. Diaz chce vaše výsledky zpochybnit, aby se mohl stát vašim velícím on. Chce to udělat tak, aby to vypadalo, že nejsem dobrým velícím." "To jsem nevěděla… Mrzí mě to…" řekla zamlkle "To není vaše chyba." ujistil ji a pokračoval: "Ale příště s ním nemluvte za mými zády." "Dobře, rozumím…" přikývla "Tak začneme." řekl nakonec
 


Comments

1 Ivo Ivo | 3. january 2018 at 16:08 | React

Diaz asi bude pěkný parchant, co??

2 Klára Klára | 3. january 2018 at 16:12 | React

[1]: Vypadá to tak. :)
Už se tak vybarvil i v povídce Ohnivý anděl, kde se chtěl Jennifer přímo zbavit. Nedokázala ovládnout své schopnosti a málem zranila ředitele Furyho. Nakráčel tam Diaz s tím, že ho poslala Světová rada, aby Jennifer převezl do Fridge.

3 Dana Dana | 3. january 2018 at 18:24 | React

[2]: Ano, ale díky Nickovi ji tam neodvezli. Protože nebýt Nicka, kdoví co by s ní udělali...

Všichni, kdo četli tuto sérii povídek, moc dobře ví, proč Nick tolik Jennifer chrání. Jennifer to, ale zatím neví. Ale myslím si, že se to brzy dozví. :)

4 Tom Tom | 3. january 2018 at 18:43 | React

No podle mě Diaz nechce, aby Jennifer výcvik dokončila. Co vím, tak má přece s sobě pořád část těch schopností. Třeba se bojí, že se znovu projeví.

[2]: Ano už v té povídce bylo jasné, že to bude dobrý h****. Ale i na takové svině, jako je Diaz se vaří voda, a myslím, že dostane za vyučenou i on. 8-)

5 Tereza Tereza | 4. january 2018 at 12:50 | React

Diaz něco zamýšlí už od povídky Ohnivý anděl, jak už tu kdosi zmínil. Už v této povídce bylo jasné, že nebude žádný klaďas.

6 Terka Terka | Web | 4. january 2018 at 22:00 | React

Všem můžu už teď prozradit, že Jennifer to nebude mít opravdu s Diazem jednoduché. Diaz je sice tajemníkem Světové rady a agentem na desátém stupni, ale nemůže si dovolovat zasahovat do výcviku.
Jediné, co můžu tak trochu prozradit je, že se Diaz dokonce Jennifer pokusí zabít. A postupem času se zjistí proč to vlastně dělá...

7 Terka Terka | Web | 4. january 2018 at 22:02 | React

[1]: To je a velkej... :)

[5]: Jo a je toho opravdu hodně.

8 Sára Sára | 4. january 2018 at 23:05 | React

Je to opět dobrá část. :)
Jen se mi nelíbí, že ostatní donáší na Jenn... :-( Ale jsem ráda, že poslechla Furyho.

9 Terka Terka | Web | 5. january 2018 at 17:31 | React

[8]: Oni, ale na ni nedonáší. Oni jen vědí jaký Diaz je, tak nechtějí, aby se Jennifer něco stalo.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2018