Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeS.H.I.E.L.D. - kapitola čtvrtá

8. january 2018 at 9:21 | Terka |  S.H.I.E.L.D.

Jennifer byla kvůli posledním incidentům v Malibu. Světová rada totiž měla rozhodnout, zda to, co se stalo byla její chyba nebo jen nešťastná náhoda.
Jediný, kdo se na její stranu mohl teď postavit byl její velící, a navíc ředitel S.H.I.E.L.Du Nick Fury. Eric Bruce toho moc udělat nemohl, protože to byl její otec. Ale věřil v to, že Fury udělá vše proto, aby z toho vzešla Jennifernina nevina.
"To, co se stalo je neomluvitelné. Agentka Hamiltonová tam neměla, co dělat." řekl radní Singh "Byla to nešťastná nehoda. Agentka Hamiltonová je v tom nevině." řekl na to Fury "Nevině?" zeptal se udiveně radní Singh a pokračoval: "Agentka Hamiltonová to lano pustila pravděpodobně schválně. Tady není o čem se bavit řediteli Fury." "Agentka Hamiltonová bude pohnána k zodpovědnosti za to, co udělala." přidala se radní Hawleyová "Agent Diaz jí lhal. Lhal, že jsem ho pro ni poslal já. Zmanipuloval ji..." poznamenal Fury "Zmanipuloval?" zeptala se nechápavě radní Hawleyová "Agent Diaz se agentce Hamiltonové nesnažil ani pomoc. Křičel na ni, místo toho, aby jí pomohl lano držet." řekl po pravdě Fury a pokračoval: "Jestli je tu někdo, kdo má být pohnán k zodpovědnosti, je to agent Diaz."
Byla to dlouhá debata o tom, kdo je vinen a kdo naopak ne. Když obviní Jennifer, může se s celým výcvikem rozloučit. Což by znamenalo, že nebude agentkou S.H.I.E.L.Du. A když obviní Diaze?
Radní Yen, Singh, Hawleyová a Rockwell se dlouho radili, koho z toho obvinit...

Jennifer se toho zúčastnit nemohla. Mohla jen čekat až na výsledný verdikt, který by jí měl osobně do Malibu přijet říct ředitel Fury.
Jennifer byla ve své kanceláři a telefonovala. Za dva dny totiž měla letět do Sacramenta, na charitativní ples. Nemohla však vědět, že zrovna v tu chvíli za ní přijel Fury s výsledným verdiktem.
"Nevím, jestli bude moc přijet." řekla Jennifer do telefonu a pokračovala: "Jistě... Ano, já vím..."
V tu chvíli kdosi zaklepal na skleněné dveře. Jennifer se jen krátce podívala, aby zjistila, kdo to je. Byl to Fury, tak na něj Jennifer mávla, aby ještě chvíli počkal.
"I já se budu těšit." usmála se Jennifer a hned na to zamávala na Furyho, že může jít dál
Jennifer řekla ještě několik vět do telefonu a pak zavěsila.
"Už se Světová rada rozhodla, jak to bude dál?" zeptala se Jennifer narovinu "Ano." přikývl Fury "Podle toho, co vím, tak mě Světová rada nemá moc ráda. Tak, že mě z toho nejspíš i obvinili." řekla z ničeho nic Jennifer "Ne Jennifer, neobvinili vás." řekl po pravdě Fury a pokračoval: "Všechno se vysvětlilo, takže budete moc pokračovat ve výcviku." "Asi bych měla být nadšená, co?" zeptala se nenápadně, ale Fury neodpověděl "Ne nejsem..." dodala nakonec "Nemohla jste za to." řekl na to "A co Diaz?" zeptala se nenápadně "Nebyl to jeho první přestupek. Tak, že dostal ještě jednu šanci." "Co to znamená?" "Má poslední šanci, aby si napravil svou reputaci. Takže jestli ještě něco takového udělá, může přijít i o pozici tajemníka."
Jennifer nic neřekla. Jen se zhluboka nadechla a nespustila z Furyho oči.
"Už se nemáte čeho bát Jennifer. Můžete se vrátit do Washingtonu a budeme pokračovat ve vašem výcviku." podotkl Fury "A kdy ten návrat očekáváte?" zeptala se Jennifer "Pozítří... Budu vás čekat na letišti." odpověděl Fury "Pozítří nemůžu. Nešlo by to až příští týden?" zeptala se nenápadně Jennifer "Děje se snad něco, o čem bych měl vědět?" zeptal se Fury a pokračoval: "Protože jako váš velící bych to měl vědět." "Nic podstatného." řekla na to Jennifer "Jen mi to řekněte." pobízel ji
Jennifer se zhluboka nadechla a zamyslela se. Je opravdu důležité, aby Fury věděl, kam pozítří jede?
"Letím do Sacramenta na charitativní ples." řekla po pravdě Jennifer "Já vás, ale do Sacramenta pustit nemůžu." řekl na to Fury "Kvůli Světové radě?" zeptala se Jennifer a pokračovala: "Protože Světová rada mě má na černé listině?" "Asi tak nějak." nebál se odpovědi Fury "Tak tam leťte se mnou. Potvrdíte jim, že jsem tam opravdu byla." namítla "To asi nepůjde." podotkl "Proč? Nemáte rád plesy?" zeptala se nenápadně "Hmm..." zamručel "Já tam, ale musím letět, kvůli firmě. Jsem ředitelka Hamilton's First Aid. Oni mě tam očekávají." "Uvidím, co se s tím dá dělat, slečno Hamiltonová."
Jennifer nic neřekla a jen se usmála. Pevně doufala v to, že to Fury pochopí.

Ty dva dny uběhly jak voda a Jennifer opravdu do Sacramenta letěla. Neletěla, ale sama... Doprovázel ji samotný ředitel Fury. Jennifer nebyla moc ráda, že tam s ní letí, ale co nadělá sama mu to přece navrhla.
"Stalo se něco?" zeptal se Marcus Jennifer "Ne..." odpověděla tiše Jennifer "Opravdu?" zeptal se znovu Marcus
Jennifer nic neřekla a podívala se nenápadně na Furyho. Marcus to hned pochopil a usmál se.
"Čemu se směješ?" zeptala se nenápadně Jennifer "Ničemu..." řekl na to Marcus "Fakt vtipný." podotkla Jennifer "Až moc." usmál se
Jennifer se nakonec usmála taky. Přičemž zapomněla na to, že ji i Marcuse pozoruje Fury. Ale on přece nemohl vědět, čemu se společně smějí. Nebo ano?
Cesta do Sacramenta netrvala dlouho, ale to Fury ještě nevěděl, že se charitativní ples koná až zítra večer.

Jennifer už byla v hotelu ve svém pokoji. Seděla v křesle a listovala ve složce se znakem S.H.I.E.L.Du. Jennifer vypadala dost zamyšleně, ale taky pořád myslela na to, co se stalo ve Washingtonu během jejího stále probíhajícího výcviku.
Po chvíli kdosi zaklepal na dveře jejího pokoje. Jennifer sice klepání slyšela, ale nic neřekla.
"Jennifer..." řekl klidným hlasem Fury, když vešel do pokoje a pokračoval: "Klepal jsem, ale asi jste mě neslyšela." "Slyšela, ale nemám nějak náladu na společnost." řekla na to Jennifer, aniž by se na Furyho podívala "Co se stalo?" zeptal se nenápadně Fury "Všechno je v pořádku." odpověděla Jennifer "Poznám na vás, že není něco v pořádku. Řekněte mi, co se děje?" zeptal se znovu
Jennifer položila na stolek složku, kterou měla v ruce a zhluboka se nadechla.
"Pořád mám před sebou ten den... Jak jsem..." koktala, ale Fury jí skočil do řeči: "To nebyla vaše chyba Jennifer." "Tím si nejsem jistá." vyhrkla ze sebe "Jennifer podívejte se na mě." řekl Fury a posadil se naproti Jennifer
Jennifer na moment zvedla hlavu a podívala se na Fury. Poté hlavu zpátky sklopila.
"Jennifer to, co se stalo byla nehoda. Nebyla to vaše chyba." ujišťoval ji Fury "Tak proč mám takový pocit, že za to můžu já?" zeptala se Jennifer "Neměla byste se tím dál zabývat." řekl na to, vzal ze stolu složku a pokračoval: "To vám říkám jako váš velící." "Jistě..." přikývla
Jennifer se po chvíli zvedla a odešla k posuvným dveřím, které vedli do další místnosti. Zastavila se před nimi a otočila se na Furyho.
"Už je pozdě... Jdu si lehnou, zítra budu mít náročný den." řekla Jennifer a pokračovala: "Dobrou noc."
Jennifer ani nečekala na odpověď. Otevřela posuvné dveře, rychle vklouzla dovnitř a zavřela je za sebou. Teď měla konečně klid a svoje soukromí...

Následující den uběhl, jak voda a Jennifer se večer připravovala na charitativní ples. Jennifer se i přesto vše snažila zapomenout na to, co se stalo ve Washingtonu. Netušila však, že to bude těžší, než vypadá.
Na Jennifer už čekal její řidič Marcus, stejně jako Fury. A to nejspíš proto, že tam chtěl jed s ní.
"Šéfko moc vám to sluší." řekl Marcus, když Jennifer vyšla z pokoje "Děkuji Marcusi." usmála se Jennifer a pokračovala: "Dovez auto před vchod." "Jistě..." přikývl Marcus a odešel
Jennifer tam zůstala stát a dívala se přímo na Furyho. Ten jeho pohled, kde ho jen viděla?
"Nemusíte tam se mnou jezdit." řekla z ničeho nic Jennifer "Jennifer já jen chci mít jistotu, že se vám tam nic nestane." řekl na to Fury "O mě mít strach nemusíte. Protože já z takových akcí, většinou odcházím už kolem půlnoci. Na nejvýš ve dvě hodiny ráno." podotkla "Jennifer vy víte, jak to myslím." poznamenal "Ano to vím. Ale teď mým velícím nejste."
Jennifer chtěla odejít, ale Fury ji ještě zdržel.
"Vím, jak se potom všem cítíte. Ale to, že budete neustále ignorovat to, že jsem váš velící nikam nevede." řekl naštvaně Fury "Vím, že to tak nevypadá, ale já už jsem se s tím docela smířila." řekla na to Jennifer "Slečno Hamiltonová mě jde především o vaši bezpečnost." poznamenal Fury "Kdy už konečně pochopíte, že já nejsem jenom agentka S.H.I.E.L.Du, ale i ředitelka Hamilton's First Aid?" zeptala se nenápadně Jennifer "To já moc dobře vím." ujistil ji
Na Jennifer bylo poznat, že je toho na nic moc. Z očí jí totiž začaly téct slzy... Byla unavená, ale na charitativní ples jed musela. Byla to totiž její povinnost.
"Vrátím se tak za dvě nebo tři hodiny. Je to jen dva bloky odtud..." řekla nakonec Jennifer a odešla

Jennifer celou cestu na charitativní ples přemýšlela, zda to, co řekla Furymu nebyla chyba. Má se mu tedy za to omluvit? Nebo to má nechat tak a zapomenout?
"Dámy a pánové, slavnostně zahajuji již pátý charitativní ples, který pořádá firma Hall a.s.!" ozval se mužský hlas z mikrofonu
Po chvíli se na podium objevil vysoký muž. Postavil se k mikrofonu, usmál se a podíval se přímo na Jennifer.
"Dobrý večer, dámy a pánové. Tento charitativní ples pořádáme kvůli sbírce nejen pro děti z dětských domovů, ale i pro nemocnice a na pomoc vážně nemocným." řekl do mikrofonu a pokračoval: "Avšak tohle vše by se nedělo, nebýt firmy Hamilton's First Aid, která tyhle věci podporuje. Tak prosím přivítejte tu dnes ředitelku Hamilton's First Aid, Jennifer Hamiltonovou!"
Sálem se rozeznělo hlasité tleskání. Jennifer na nic nečekala a šla na podium.
"Pane Halle..." řekla tiše Jennifer "Slečno Hamiltonová, je mi ctí." usmál se Hall "To i mě." usmála se taky "Je to jen vaše." podotkl a ukázal na mikrofon
Jennifer přišla k mikrofonu a rozhlédla se kolem sebe. Tiše se nadechla a pokračovala tam, kde Hall skončil.

Jennifer opravdu dodržela to, co Furymu slíbila. Na hotel se vrátila za tři hodiny. Netušila však, že ji Fury bude čekat na jejím pokoji.
Bylo to dost vážné...
"Svůj slib jste dodržela." řekl tiše Fury "Co tady děláte?" zeptala se udiveně Jennifer "Ujišťoval jsem se, že to dodržíte." odpověděl Fury "Jsem tady..." ujistila ho a pokračovala: "A omlouvám se... Omlouvám se za to, co jsem řekla." "To nechme stranou slečno Hamiltonová. Důležité teď je, že se odpoledne vracíme společně do Washingtonu." řekl na to "Beru na vědomí, pane velící." usmála se "Hmm... Dobrou noc, slečno Hamiltonová." řekl nakonec Fury a odešel "Dobrou noc." odvětila mu Jennifer
 


Comments

1 Aurora Borealis Aurora Borealis | Web | 8. january 2018 at 12:42 | React

Moc pěkně napsáno šikulka O_O

2 Dana Dana | 8. january 2018 at 14:14 | React

Tak jsem ráda, že je Jennifernino jméno očištěno. :)

3 Tom Tom | 8. january 2018 at 17:24 | React

Jennifer přišla k mikrofonu a rozhlédla se kolem sebe. - jak jsem tuto větu četl, tak jsem měl strach, že v té následující bude, že spatří Furyho... :-? Oddych jsem si, že to tak nebylo. :)

Ale toto je taky dobré: "Stalo se něco?" zeptal se Marcus Jennifer "Ne..." odpověděla tiše Jennifer "Opravdu?" zeptal se znovu Marcus
Jennifer nic neřekla a podívala se nenápadně na Furyho. Marcus to hned pochopil a usmál se.
"Čemu se směješ?" zeptala se nenápadně Jennifer "Ničemu..." řekl na to Marcus "Fakt vtipný." podotkla Jennifer "Až moc." usmál se :D To by mě zajímalo, jestli to Fury opravdu věděl... :D

4 Tom Tom | 8. january 2018 at 17:25 | React

[2]: Diaz mě dostat po hubě a ne jenom kázání...

5 Klára Klára | 8. january 2018 at 21:15 | React

[4]: Terka uz myslim psala, ze dostane po hube. Ale nenapsala, ve ktere kapitole.
Jinak ja jsem taky rada, ze Jenn neobvinili. A Diaz je fakt idiot...

6 Terka Terka | Web | 8. january 2018 at 22:40 | React

[4]: Dostane, neboj :)

[5]: Jo už jsem to psala u předchozích kapitol. Za chvíli se toho dočkáte, tak se nebojte :D

7 Ivo Ivo | 9. january 2018 at 0:16 | React

Z téhle kapitoly jsem docela na větvi. Je to totiž takové odbočení od toho všeho. Tak jsem hodně napnutý, jak to bude dál. 8-)
No určitě by mě nepřekvapilo, kdyby se v další kapitole řešila další kauza s Diazem. Je to další dobrý nelehký protivník, se kterým se musí Jennifer utkat. No uvidíme...

[6]: Už aby to bylo. :D Na to se strašně těším... :D :-P

[4]: To máš pravdu, ale my s tím nic nenaděláme. ;-)

8 Tereza Tereza | 9. january 2018 at 0:29 | React

ten konec se povedl, Jennifer bez námitek odvětila Furymu na dobrou noc. To je u ní nezvyklé... ???

9 Tereza Tereza | 9. january 2018 at 0:31 | React

[3]: ta hláška mě taky pobavila. :-D
[6]: tak to se těším, protože si to Diaz opravdu zaslouží. 8-)
[7]: Jenn to nemá od začátku jednoduché... :-?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019