Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeNepřátelé smrti aneb Mise pokračují - kapitola devátá: část první

19. october 2017 at 13:23 | Terka |  Nepřátelé smrti aneb Mise pokračují

Tým Postradatelných se zrovna připravoval na další misi. Při přípravě na misi si však neodpustili své vtipy, aby si nejen zvedli náladu, ale aby se i pobavili.
"Jsme tým měli bychom se vzájemně podporovat." řekl z ničeho nic Lee "Copak my jsme tým?" zeptala se udiveně Sophie "No a ne?" zeptal se udiveně Gunnar "My nejsme tým, my jsme pekelně divná parta." řekl na to Toll a pokračoval: "Máme tady inženýra chemie. Dva lidi od jiné rasy." "Já nejsem od jiné, jsem černej kos." bránil se Caesar "A pak, že není od jiné rasy." zasmál se Doc "Taky tu máme jednu Sněhurku." pokračoval Toll a díval se při tom na Sophii "Tak Sněhurka…" řekl tiše Gunnar a usmál "Pojďme se raději soustředit na práci." podotkl Lee "Počkat, vy jste s tím začali." řekl na to Toll "Dobrá tedy…" řekl z ničeho nic Barney a pokračoval: "Zábava skončila."
Všichni se hned na to začali smát…

O týden později:
Sophie byla doma a konečně se mohla vrhnout do vybalování posledních dvou krabic. Nemohla, ale vědět, že ji při tom kdosi pozoruje. Ten někdo ji přijel unést na rozkaz muže, kterého moc dobře Sophie znala.
"Tak, co Sangvo líbí se ti?" zeptala se Sophie svého psa, když ukládala věci na poličku
Sangvo hlasitě zaštěkal. Sophie se usmála a pohladila ho po hřbetě.
"Neboj se kamaráde, zaplním i zbytek poliček. Jen to chce čas." řekla tiše Sophie
Sophie v tu chvíli odešla do kuchyně a Sangvo zůstal sedět na podlaze před poličkou. Sledoval uložené knihy a pár dalších věcí na poličce. V tu chvíli se potichu otevřeli hlavní dveře a v nich se objevil neznámý muž.
Sophie nevěnovala pozornost, že by se k ní někdo pokusil vloupat. Plně se totiž soustředila na to, aby už měla zbytek krabic vybalené.
"Sangvo, co se děje!" zavolala na něj z kuchyně, když uslyšela hluk
"Sangvo!" zavolala znovu, tentokrát už pomalu šla do chodby
Sangvo ležel na zemi a vypadal jako by spal. Sophie se k němu rychle rozběhla! Dýchá…, Sophie si mohla oddychnout, ale ne na dlouho.
Muži, kteří přišli Sophii unést, hodili nejdřív Sangvovi maso napuštěné sedativy, a až potom se mohli pokusit Sophii unést. Vyšlo jim to…
Muži však nejdříve potřebovali získat od Sophie důležité informace. Jeden z nich ji chytil pevně za paže a ostatní začali prohledávat její dům.
"Co po mně chcete?" zeptala se ostře Sophie "Kde je tvůj počítač Sophie?" zeptal se muž, který se postavil naproti ní "To vám neřeknu!" sykla "Ale ano…" ujistil ji, namířil zbraň na Sangva a pokračoval: "Budu počítat do tří a potom tvého psa oddělám." "Ne…!" vyhrkla ze sebe "Tak mluv, kde je ten počítač!" pobízel ji "Dobře, řeknu vám, kde je." řekla nakonec
Sophie jim to opravdu řekla, ale netušila, co přijde teď.
"Má ho zaheslovaný." řekl jeden z mužů, který zapnul počítač "Sophie, hmm… Teď nám dáš ještě heslo." řekl, pravděpodobně velitel a přitisknul Sophii svou zbraň ke tváři "Trhni si ty hajzle." řekla na to Sophie "Snad nechceš, abych toho chudáka psa oddělal. Nebo snad ano?" zeptal se nenápadně "Ne…" odpověděla tiše "Tak mluv!" řekl hořce
Sophie však mlčela. Věděla totiž, co v jejím počítači je. Věděla, že data v počítači nesmí padnout do špatných rukou.
"To heslo Sophie! Dělej!" "A proč bych to měla dělat?" "Protože ti za to daruji život. Tak dělej!"
Sophie opět nic neřekla. To už muže naštvalo a praštil jí pěstí do břicha. Sophie se tomu nemohla bránit, protože ji drželi ruce pevně za zády.
"Tak mluv!" křičel na ni "Dobře… Dám vám ho…" vyhrkla ze sebe "Poslouchám…" řekl na to "Heslo je Tommy." řekla po pravdě
Jeden z mužů, který seděl u počítače zadal na klávesnici Tommy. Vida heslo je správné, teď už Sophii nebudou potřebovat. Omráčili ji, svázali a naložili do auta.
"Pane máme ji." řekl do telefonu "Dovezte ji na domluvené místo." ozval se hlas z telefonu "Rozkaz…"

Následujícího dne brzy ráno se jel podívat za Sophií Doc. Chtěl ji tím překvapit, ale netušil, že bude překvapený on.
"Sophie? Sophie jsi tady?" řekl klidným hlasem, když otevřel dveře, které byly přiotevřené
To se Docovi moc nelíbilo, protože Sophie většinou dveře zavírá a zamyká je. Tak, co se stalo?
Doc vešel pomalu dovnitř a až po chvíli si všimnul, jak na zemi leží Sangvo a nehýbe se. Teď pochopil, že se něco muselo stát.
Na nic nečekal a ihned zavolal Barneymu, který tam přijel i s ostatními.
"Co se tu sakra stalo?" zeptal se udiveně Gunnar "To nevím…" odpověděl Barney "Co ten pes?" zeptal se Lee "Je naživu." odpověděl po pravdě Doc a pokračoval: "Museli ho něčím uspat." "Nevěděl jsem, že má Sophie psa." řekl z ničeho nic Gunnar "Musíme ji najít." podotkl Lee "Najdeme ji…" ujistil všechny Barney

Sophii odvezli do Nikaraguai na to samé místo, kde se tým Postradatelných před dvěma lety střetl tváří v tvář s Victorem Smithem, tedy Billy Stonem.
Před domem zastavilo velké auto s přívěsem, přes který byla přehozená plachta. Muži oddělali plachtu, sundali zábranu u přívěsu a Sophii, která tam ležela svázaná stáhli za nohy na zem.
Sophie však nevěděla kam ji muži odvezli, protože měla zavázané oči šátkem. Muži ji proti její vůli postavili a odvedli do domu, kde ji konečně sundali šátek a pouta z rukou.

Sophie seděla v křesle, která bylo otočené zády ke dvěma mužům, kteří dávali na Sophii pozor, aby neutekla. Po chvíli uslyšela Sophie kroky a hlasy. Postavila se, ale muži si mysleli, že chce utéct, tak ji jen varovali.
"Ani to nezkoušej." řekl klidným hlasem jeden z mužů, když se Sophie postavila
V tu chvíli se otevřeli dveře a v nich se objevil někdo koho by Sophie už nečekala.
"Sophie, Sophie. Hmm… Dlouho jsme se neviděli." řekl klidným hlasem Billy "Otče?" vyhrkla ze sebe udiveně Sophie "Správně." přikývl Billy Vypadáš jinak." dodal "Za to ty jsi pořád stejný!" sykla "Hmm… Ahoj Sophie." řekl Jacob, když tam přišel "Jacobe, že mě to nenapadlo." podotkla "Říkal jsem ti přece, že jsem se ve vězení seznámil s tvým tátou." řekl po pravdě Jacob "Bolí tě pořád ještě ten hrtan?" zeptala se nenápadně "Sophie, Sophie…" řekl Billy, zakroutil hlavou a pokračoval: "Jako tvůj otec bych tě měl naučit správnému chování."
Billy se postavil těsně před Sophii. Sophie ztuhla a udělala dva kroky zpátky.
"Ty už můj otec dávno nejsi! Přestal jsi jim být už tehdy, když sis hrál na mrtvého." řekla ostře Sophie "Víš Sophie, nikdy by mě nenapadlo, že by Barney měl na tebe takový vliv." podotkl Billy "Barney s tím nemá nic společného!" bránila ho Sophie a pokračovala: "Za všechno si můžeš sám, ty hajzle!"
Tohle Billyho vytočilo! Na nic nečekal a Sophii uhodil do obličeje tak silně až jí začala téct krev z nosu. Jen, co to udělal se všichni v místnosti začali smát, včetně Jacoba.
"Takhle se mnou mluvit nebudeš!" rozčílil se Billy a Sophii uhodil "Jsem pořád tvůj otec." dodal
Sophie zadržela slzy. Věděla, že nesmí brečet, protože by tím svému otci ukázala svou slabost. A to nemohla dopustit.

Barney s ostatními marně pátral po Sophii. Nevěděli totiž, že Sophii nechal unést její otec s tím, že se chce pomstít za ty dva roky ve vězení.
Barneymu zazvonil telefon. Na displeji bylo napsáno jméno Sophie. Nevolala mu však Sophie, ale Billy.
"Sophie, kde jsi?" řekl Barney starostlivě do telefonu "Ahoj Barney, tady je Billy." zasmál se Billy v telefoně a pokračoval: "Sophie je momentálně zaneprázdněná." "Billy?" zeptal se udiveně Barney "Ano…" řekl po pravdě Billy "Kde je Sophie Billy? Co jsi jí udělal?" ptal se starostlivě Barney "Zatím je v pořádku." ujistil ho "Záleží jen na tobě, jak dlouho bude." dodal "Co chceš Billy?" "Jenom malou laskavost. Ty chceš Sophii a já chci kopii jednoho disku. Něco za něco Barney." "Jakého disku? O čem to mluvíš?" zeptal se nechápavě Barney "Disku, který jste mi vzali před dvěma lety." odpověděl Billy a pokračoval: "Už si vzpomínáš? Jak jsem říkal, stačí mi kopie. A potom nechám Sophii jít." "Problém je v tom Billy, že už ten disk nemám, ani jeho kopii." podotkl Barney "Potom se můžeš se Sophií rozloučit. Hmm…" řekl nakonec Billy
Barney to ihned oznámil ostatním. Teď bylo hlavní, co nejrychleji vymyslet plán na záchranu Sophie.
"Co chceš dělat Barney? Když mu disk nedoneseme, tak Sophii zabije." zeptal se nenápadně Lee "Nezabije ji, je to její otec." řekl na to Barney "Už se o to jednou málem pokusil před dvěma lety. Pamatuješ?" zeptal se Lee a pokračoval: "Jemu je to podle všeho jedno, že je Sophie jeho dcera." "Možná máš pravdu." přikývl nakonec Barney "Jaký je teda plán?" zeptal se nakonec Caesar


Pokračování příště…
 


Comments

1 Dana Dana | 22. october 2017 at 0:23 | React

Ten začátek se pivedl . :D a uz se tesim na pokracovani.

2 Tom Tom | 22. october 2017 at 14:02 | React

[1]: To máš pravdu. :D Sněhurka a černej kos :D

Doufám, že Billy své dceři nic neudělá... Sophie je oproti Billymu hodná holka. :)

3 Tereza Tereza | 22. october 2017 at 17:59 | React

"Nevěděl jsem, že má Sophie psa." řekl z ničeho nic Gunnar - to mě docela pobavilo. :)

[1]: Ano ten začátek byl super!! :D [2]: a to bylo z toho nejlepší... :)

Doufám, že bude Sophie v pořádku a tým jí najde.

4 Ivo Ivo | 24. october 2017 at 12:25 | React

Ten začátek je super!! :) [2]: to je nejlepší!! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019