Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePokrevní bratři: Život a smrt II

12. september 2017 at 11:10 | Terka |  Pokrevní bratři: Život a smrt

'Přeješ si život nebo smrt?', zeptal se Daniel Terezy.
Tereza se nechápavě na Daniela podívala. Jak si může někdo přát život nebo smrt? Každý chce žít, ať už dobrý člověk nebo zlý. Tak proč ta otázka?
'Život...', zašeptala Tereza 'Tak odejdi', řekl hlasitě Daniel. 'Proč?', zeptala se Tereza
Daniel se zamračil... Lidé jsou pořád stejně nepoučitelní, jak tomu bylo vždy!
'Odejdi...', řekl opět Daniel, ale Tereza zůstala. Daniel už toho měl dost! Její duše byla čistá a nechtěl, aby byla poskvrněna za neuposlechnutí rozkazu. 'Měla bys odejít, Terezo', přidal se Tommy. Tereza se na Tommyho usmála, vrátila mu plášť a bez jediného slova, tiše odešla. 'Na to ani nemysli. Víš, co by se jí potom stalo', řekl na to Daniel. 'Ano já vím... Vykoupení duše, za tu mou', řekl po pravdě Tommy. 'Musíme jít dál.…', řekl Daniel, a nakonec oba odešli.

Tereza cítila to samé co Tommy. Musela ho znovu vidět... Chtěla mu říct, co cítí, aby i on mohl vyjádřit své city. Jak se s ním, ale má setkat?
Tereza běžela za svou matkou, která ji však varovala, aby se už k padlému andělu nepřibližovala. Řekla jí o vykoupení duše, proč musí člověk za duši milovaného anděla zaplatit. Nestalo se to totiž poprvé... A možná, ani naposled.
Tereza však svou matku neposlouchala, a tentokrát chtěla jít za hlasem svého srdce.

Tereza dlouho ve svém pokoji vzhlížela k obloze a přemýšlela nad tím, co jí řekla její matka o vykoupení duší. Chtěla ho tolik znovu vidět, přála si to. Chtěla vidět jeho oči a úsměv, který ji zahřál u srdce. Jak ho má, ale najít? Když podle staré legendy, se objevují jen za úplňku? 'Pomoz mi...', zašeptala a zavřela oči.
Ve svých snech snila o tom, jak se jejich duše spojily a porušili pravidla vykoupení. Stali se z nich psanci a hledali je všichni padlí andělé, v čele s Danielem.
Byl to však jen pouhý sen, nikoliv skutečnost. Ale jak je známo i sny se můžou stát skutečností...

Celý měsíc bude muset Tereza čekat, než se Tommy vrátí na zem. Počítala každý den, jen aby už tu byl den úplňku a ona by se mohla opět setkala s Tommym, a mohla mu konečně vyjádřit své city.
Čekat bude ještě celý měsíc, až do 29. listopadu, kdy se opět měsíc objeví v úplňku. Ale přijde i tentokrát Daniel s Tommym? Co, když každý měsíc přichází jiná skupina padlích andělů? Na tohle Tereza zapomněla...
'Ještě pár týdnů...', řekla si pro sebe. 'Ještě pár týdnů, a setkáme se', pomyslela si a opět se dívala na noční oblohu. 'Přestaň snít...', ozval se známý hlas.
Tereza se otočila a spatřila svou matku. 'Mami...', zašeptala Tereza a tiše svou matku pozorovala. 'Nesmíš to udělat', řekla jí na to. 'Nesmíš jim zaprodat svou duši', varovala ji znovu.
Tereza hned věděla, proč jí to matka říká. Musela to, ale udělat, aby s ním opět byla. Tentokrát s ním však chtěla být sama, bez jeho staršího bratra Daniela. Věděla však, že to bude dost těžké...
 


Comments

1 Tereza Tereza | 12. september 2017 at 14:15 | React

Tak to bude napínavý až do konce. Jsem zvědavá jak to dopadne.. :-)

2 Ivo Ivo | 16. september 2017 at 15:28 | React

No páni, vypadá to, že to bude napínavé až dokonce. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019