Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePřípady z Vídně - Bestie se vrací 1/2 - kapitola desátá

7. august 2017 at 22:02 | Terka |  Případy z Vídně

"Už týden pátrá Vídeňská policie po nebezpečném uprchlíkovi Dominicovi Hollubovi, který byl obviněný z posedlosti k mladým dívkám ve věku od třinácti do jednadvaceti let. Svůj trest si odpykával ve Vídeňské psychiatrické nemocnici osm let. Při svém útěku zabil dva ošetřovatele a tři vážně zranil. Jeho bratr Oliver je…"
Alex vzal ovladač od televize a vypnul jí. Laura se na něj otočila a jen ho pozorovala.
"Nechci, aby ses na to dívala, Lauro." řekl klidným hlasem Alex "Jistě…" řekla tiše Laura "Bude to zase dobré. Najdeme ho." ujistil jí "Proto nechceš, abych na tom případu dělala?" zeptala se "Ano i proto. Ale taky proto, že nechci, aby se ti něco stalo." odpověděl a pokračoval: "Rozumíš?"
Laura nic neřekla a jen přikývla. Alex jí z ničeho nic objal, aby ji ujistil, že bude zase všechno v pořádku.

Alex s Rexem zrovna přijel do kanceláře zrovna, když Christian dotelefonoval s vedením věznice, ve které si svůj trest odpykával Oliver Hollub, starší bratr Dominica.
"Ahoj Alexi, právě jsem mluvil s vedením věznice, kde sedí Oliver Hollub." řekl Christian a pokračoval: "Chce mluvit s Laurou." "Co prosím?" zeptal se udiveně Alex "Prý jde o jeho bratra. A, že možná ví, jak ho zastavit." řekl na to Christian "Nedovolím, aby s ním Laura mluvila o samotě. Vždyť jí málem zabili." vyhrkl ze sebe Alex
V tu chvíli se objevila ve dveřích kanceláře Laura. Celý rozhovor slyšela, a tak se nebála říct svůj názor.
"To, ale nezáleží na tobě, Alexi…" řekla tiše Laura "Lauro co tady děláš? Měla jsi zůstat doma." řekl udiveně Alex "Nemůžu jenom tak sedět doma, když je Dominic Hollub někde tam venku a chce se mi pomstít." vyhrkla ze sebe "Právě proto, bys měla zůstat doma, kde budeš v bezpečí." přidal se Christian "No bezva… Na čí straně vlastně jsi?" zeptala se udiveně "Jen poslouchám našeho společného šéfa." usmál se Christian "Lauro promluvíme si o samotě." řekl klidným hlasem Alex, a i s Laurou odešel do výslechové místnosti.
Do kanceláře se zrovna vrátil Kunz, když Laura s Alexem měla dost vážný rozhovor.
"Kde je Alex?" zeptal se Kunz, když vešel do kanceláře
Christian nic neřekl a ukázal na výslechovou místnost.
"To nevypadá moc dobře…" řekl tiše Kunz "Ne to ne. Oliver Hollub, chce mluvit s Laurou. A Alex jí to nechce dovolit." řekl po pravdě Christian "Nedivím se mu. To, co jí bratři Hollubovi udělali…" podotkl Kunz "Laura, ale s ním mluvit chce." poznamenal Christian "To nedopadne dobře…" řekl na to Kunz
"Ale no tak Alexi!" vyhrkla ze sebe Laura "Nechci, aby se ti něco stalo Lauro. Jsi moje neteř, moje jediná rodina, kterou mám. Proto nechci, abys za ním jela." řekl na to klidným hlasem Alex "Bezva…" zamumlala Laura "Promluvím si s ním já. Řeknu ti, co mi řekl." ujistil jí "Jistě…" "Bude to zase v pořádku. Teď vrať domů." "Rozkaz."
Alex se usmál, a ještě, než Laura odešla jí objal.
"Vypadá to, že je všechno v pořádku." usmál se Kunz "Na jak dlouho?" zeptal se Christian

Laura se zrovna vracela z obchodního centra do svého auta. Netušila však, že v autě na ní čeká nečekaný host.
"Ahoj Lauro…" řekl tiše Dominic a pokračoval: "Dlouho jsme se neviděli. Stýskalo se mi po tobě." "Dominic…" řekla vystrašeně Laura "Ano. Hmm… Jsi pořád stejná." podotkl "Jak jste se sem dostal?! To auto bylo zamčený." vyhrkla ze sebe "Já klíče nepotřebuji. Hmm…" řekl na to a usmál se "Nemusíš se bát zlatíčko, neublížím ti. Rád jsem tě zase viděl." dodal, vystoupil z auta a odešel
Laura byla hodně vystrašená a bez váhání chtěla volat Alexovi. Alex byl bohužel nedostupný, a tak zavolala Christianovi, který tam hned přijel i s techniky.
Alexovi to nakonec oznámili až v kanceláři. Řekli mu jen, že jde o jeho neteř.
"Ještě podpis. Tady…" řekl jeden z policistů Lauře, která podala výpověď o tom, co se stalo "Lauro jsi v pořádku?" zeptal se starostlivě Alex, když tam dorazil "Ano… Myslím, že ano…" koktala "Co se stalo?" zeptal se opět Alex "Dominic, byl v mém autě. Jak se mohl dostat do zamčenýho auta?" "Neboj to zjistíme."
V ten moment k nim přišel Christian se zprávou od techniků.
"Technici našli vzadu na opěradle několik krátkých vlasů. Zámek poškozený není." Řekl po pravdě Christian "Hmm… Christiane ať si technici odvezou auto s sebou." řekl na to Alex "Jistě…" přikývl Christian "Počkej Alexi něco mě napadlo." vyhrkla ze sebe Laura "A co?" zeptal se Alex "Rex už přece jednou jeho stopu zachytil. Možná se mu to podaří znovu." namítla "Dobře…" přikývl Alex a pokračoval: "Pojď Rexi!"
Alex, Rex i Laura došli k otevřenému autu. Rex vyskočil na zadní sedačky a čekal na další pokyny od Alexe.
"Rexi hledej…" řekl Alex
Rex opravdu zachytil Dominicovu stopu. Alex a Laura ihned běželi za Rexem.


TO BE CONTINUED...
 


Comments

1 Ivo Ivo | 8. august 2017 at 0:37 | React

Fakt to vypadá zajímavě. Jdu číst zbytek. :-)

2 Tom Tom | 8. august 2017 at 0:41 | React

Tak to jsem zvědav jak to nakonec dopadne. Už, aby byl pátek... ;-)

3 Tereza Tereza | 8. august 2017 at 0:48 | React

Ty mě holka napínáš...

4 Sára Sára | 8. august 2017 at 23:06 | React

Na toto si pamatuji... Budeš psát i to jak se to všechno stalo??

5 Dana Dana | 22. august 2017 at 22:34 | React

Líbí se mi ten začátek. Líbí se mi, že čtenář si musí přečíst celou kapitolu, aby se dozvěděl o čem kapitola je. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019