Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePřípady z Vídně - Vražedné rande 2/2 - kapitola osmá

31. july 2017 at 7:42 | Terka |  Případy z Vídně

Laura zrovna přijela do kanceláře. Bohužel si s sebou musela vzít i Saschu, protože se paní Novakova vrátí domů až za dva dny.
"Ahoj Alexi." řekla Laura, když vešla do kanceláře
Alex si zrovna naléval do hrnku kafe. A když si všimnul Saschi, byl hodně překvapený.
"Ahoj Lauro. Dáš si taky?" zeptal se Alex a ukázal na konvici s kávou "Ne, díky…" odpověděla Laura a pokračovala: "Promiň, ale musela jsem vzít Saschu s sebou, paní Novakova se vrátí domů až za dva dny. Doufám, že ti to nevadí." "Ne…" odpověděl po pravdě Alex "Kde jsou Christian a Kunz?" zeptala se "Jeli vyslechnout dva kluky, kteří viděli Claudii naposledy živou." řekl po pravdě "Zabili jí?" "Podle všeho jí jenom omráčili." "A ty tomu nevěříš, co?" "Ne… znám takové lidi. Tak, že si myslím, že jí zabili oni."

Ben a Viktor věděli, že když zavolají policii a řeknou co se stalo, že si tím trochu pomůžou. Ale nevěděli, že se stanou hlavními podezřelými z vraždy Claudie Kernerové.
"Má profil na seznamce na internetu. Uvedla tam, že má dvacet pět, nevěděl jsem, že jí dvacet." řekl po pravdě Ben "Co se stalo?" zeptal se Christian "Začala panikařit, když se dozvěděla, že je mi třicet šest. Chtěla volat policii, aby mě obvinila ze znásilnění." odpověděl Ben a pokračoval: "Zpanikařil jsem! A tak jsem jí praštil do hlavy." "Co se stalo potom?" ptal se Christian dál "Naložil jsem jí do auta abych odvezl domů. Cestou se vzbudila a já se jí snažil uklidnit. Vyskočila z auta a utekla." řekl na to Ben "Říká vám pravdu inspektoři… Ben by nikoho nezabil." bránil svého bratra Viktor a pokračoval: "Vím, že si myslíte, že to byl Ben, ale musíte mu věřit." "To zjistíme…" podotkl Kunz "Zatknete mě?" zeptal se nenápadně Ben "Ne, ale neodjíždějte z města." poznamenal Christian

Když se Christian s Kunzem vrátili do kanceláře začalo obvolávat všechny lidi, které měla Claudie Kernerová na svém profilu na seznamce v přátelích.
Při tomto to pátrání narazili na jedno jméno, které už všichni dobře znali.
"Tak, že jste spolu nemluvili?" řekla Laura do telefonu a pokračovala: "Jen jste si psali… Dobře díky nashle."
Laura stejně jako ostatní dál obvolávala další a další uživatele seznamky. Po chvíli však Christian narazil na jméno Daniel Koller, kterého všichni moc dobře znali.
"Alexi, myslím, že už vím, s kým Claudie naposledy byla." řekl z ničeho nic Christian "S kým?" zeptal se Alex "Náš starý známý Daniel Koller." odpověděl po pravdě Christian
Alex zakroutil hlavou. Ale potom si vzpomněl odkud Daniela Kollera zná. Byl to člen motorkářského gangu Krvavá orchidej.
"No výborně a máme ho." zajásal nakonec Alex a pokračoval: "Teď ho musíme najít."

"Já se hned vrátím. Zůstaň tady s Rexem." řekla tiše Laura "Dobře…" řekl na to Sascha
Laura odvedla Saschu do výslechové místnosti, aby mohla s ostatními v klidu vymyslet, jak Daniela Kollera dostat.
Laura měla dost riskantní plán a Alex i když nerad s tím to plánem souhlasil, protože Lauře věřil.
"Alexi vím, že si myslíš, že je to riskantní, ale nic jiného mě nepadlo." řekla tiše Laura "A co, když se to nepovede?" zeptal se nenápadně Alex "Je to jediný reálný plán, který máme Alexi." řekl na to Christian "Nic se mi nestane…" poznamenala Laura "Tak dobře. Ale budeme tě sledovat." přikývl Alex

Následujícího dne mohl plán začít. Laura čekala na Daniela na nádraží, jak bylo předem domluveno. Alex s Rexem stáli v přestrojení kousek od Laury. Christian hlídal vchod a Kunz zase východ na nádraží. Všichni věděli, co mají dělat a doufali, že to vyjde.
Uběhlo pár minut a Daniel se tam opravdu objevil. Šel přímo k Lauře, která zachovala chladnou hlavu, jen aby nezpanikařila.
"Projedeme se… Jsme tu totiž moc na očích." řekl tiše Daniel, když se kolem sebe rozhlédnul "Kam pojedeme?" zeptala se Laura "Kamkoliv… Jenom nemůžeme zůstat tady." odpověděl Daniel a chytil Lauru za paži "Jen klid…" dodal a odvedl Lauru k vlaku
Daniel se podíval na Alexe a rychle vtáhnul Lauru do vlaku. Laura ani na moment nezaváhala a zůstala v klidu.
Alex běžel rychle s Rexem k vlaku, který se právě chystal odjet. Než však k němu doběhl rozjel se a Laura zůstala ve vlaku s Danielem.
"No výborně a teď je s ním Laura sama…" vyhrkl ze sebe Alex, když k němu přiběhl Christian s Kunzem "Laura ví co má dělat Alexi. Neboj se dobře to dopadne." snažil se ho uklidnit Christian

Alex se pozdě večer vrátil domů. Pátrání po Lauře převzala noční směna, tak si mohl na chvíli odpočinout. Netušil však, že Laura je u něj doma a Daniel je už dávno ve vazbě.
"Co se děje Rexi?" zeptal se ho Alex, když Rex začal z ničeho nic štěkat
"Nikdo tu není…" řekl Alex, když otevřel dveře svého domu "Ale ano je…" řekla tiše Laura "Lauro!" zajásal Alex "Dělal sis o mě starosti?" zeptala se Laura klidně "Ano a velké. Byla jsi s ním hodiny sama." řekl po pravdě "Nemusel ses bát strejdo. Daniel se k vraždě Claudie přiznal a už je ve vazbě." "Co prosím?" "Mělo to být překvapení. Kluci z noční mi slíbili, že se to dozvíš až ráno." "Hmm…"
Alex s radostí Lauru objal. Byl moc rád, že je v pořádku.
"Jsem rád, že se ti nic nestalo." podotkl Alex "Umím se o sebe postarat." namítla Laura "Ale už mi nikdy neříkej strejdo." usmál se Alex "To ti nemůžu slíbit Alexi." řekla na to a usmála se taky
 


Comments

1 Tereza Tereza | 31. july 2017 at 21:35 | React

Super!! jsem ráda, že to dobře dopadlo a Lauře se nic nestalo

2 Tom Tom | 3. august 2017 at 18:36 | React

Ufff... Ano přesně tak jsem si oddych, že se Lauře nic nestalo. :)

3 Dana Dana | 3. august 2017 at 20:33 | React

Tak jsem taky ráda, že to nakonec dobře dopadlo. Už jsem si myslela, že Daniela nechytí...

New comment

Be advised that this discussion is moderated. Every new comment has to be approved by owner of this blog before it is displayed.

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019