Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePřípady z Vídně - V utajení 2/2 - kapitola pátá

17. july 2017 at 9:57 | Terka |  Případy z Vídně


Zátah policie na gang Krvavé orchideje byl nečekaný. Ani samotná Laura o tom nic nevěděla a musela se nenápadně policistům prozradit a říct jim, proč je uvnitř gangu.
Lauru ihned poté odvezli na oddělení vražd, kde se konečně setkala se svým týmem a mohla jim všechno co zatím zjistila říct.
Laura seděla ve výslechové místnosti a čekala až za ní přijde Alex. Po chvíli se otevřely dveře od výslechové místnosti a jako první do ní vběhl Rex, který ihned přiběhl k Lauře.
"Ahoj Rexi…" řekla nadšeně Laura a podrbala Rexe za ušima "Taky jsi mi chyběl." dodala "A já ne?" zeptal se Alex "Samozřejmě, že i ty strejdo." usmála se "Hmm… Je všechno v pořádku?" zeptal se "Jistě… Jen pouta byla trochu nepohodlné." podotkla "A co to tvoje čelo?" "To nebyla nehoda Alexi…" "Tak dobře. Co jste zjistila, slečno Brandtnerová?" "Je toho opravdu hodně pane Brandtnere. Kde chcete abych začala?"

Kurt už byl hodně nervózní z toho, že se Laura ještě nevrátila. Měl strach, že ho zradila a zůstala na policii, aby mohla hledat pravdu o smrti jeho bratra odtamtud.
"Jen klid Kurte. Ona se vrátí." ujišťoval ho Daniel "Jistě…" zamručel Kurt "Víš, jak to na policii chodí. Než seženou někoho na výslech, než sepíšou protokoly." řekl na to Daniel a pokračoval: "Nesmíš se tím trápit." "Hmm… Jak jinak." podotkl Kurt a odešel
Kurt odešel přímo do své kanceláře, kde už na něj čekala Laura. Seděla na stole a prohlížela si fotografii, na které byl Kurt se svým bratrem.
"Lauro…" vykoktal ze sebe Kurt, když otevřel dveře od své kanceláře "Ahoj Kurte. Snad sis nemyslel, že bych tě podrazila." usmála se "Myslel jsem, že jsi musela zůstat na oddělení. Nenapadlo by mě, že už tady čekáš." "Řekla jsem ti přece, že tu budu až do konce vyšetřování. Nebo ne?"
Kurt chtěl jít Lauru radostí obejmout, ale než stačil k Lauře dojít padl mrtvý k zemi.
Laura jen tiše vykřikla a pak se podívala směrem ke dveřím, kde stál Daniel Koller s namířenou zbraní proti Lauře.
"Proč jsi ho zabil?" zeptala se udiveně Laura "Protože si to zasloužil!" sykl Daniel a pokračoval: "Stoupni si na zem. Tak dělej!"
Laura si pomalu stoupla na zem a zůstala stát jako zkamenělá.
"Teď si sedni na tu židli a dej ruce dozadu za opěradlo. No bude to!" rozčílil se "Udělám to… Jen klid…" řekla na to
Daniel Lauru připoutal k židli a hned poté si sednul na stůl naproti ní.
"Vím, že jsi polda. A proto tě nemůžu nechat odejít." poznamenal Daniel "To ty jsi zabil Kurtova bratra…" vyhrkla ze sebe Laura "Ano. Jsi chytrá holka Lauro." usmál se Daniel

Alexův tým se právě dozvěděl o přestřelce v domě, kde se ukrýval gang Krvavá orchidej. Na nic nečekali a vydali se na pomoc Lauře.
"Čtyři muži jsou mrtví, včetně Kurta Drexlera." řekl Christian Alexovi "A co Laura?" zeptal se Alex "Bude nejspíš ještě uvnitř." odpověděl po pravdě Christian
Alex moc dobře věděl, že nesmí do domu vpadnout, aby neohrozil Lauru. Proto přišel s lepším nápadem.
"Rexi pojď ke mně!" zavolal na něho Alex a pokračoval: "Rexi poslouchej najdi Lauru a dones jí její zbraň. Drž se, ale při zemi."
Alex dal Rexovi do tlamy Lauřinu zbraň a Rex hned poté odešel do domu hledat Lauru.

Rexovi to netrvalo dlouho a Lauru opravdu našel. Překousal provaz, kterým měla Laura svázané ruce a předal jí její zbraň.
"Rexi, kamaráde…" zaradovala se Laura a Rexe s radostí objala "Moje zbraň, výborně! Musíme se dostat ven…" dodala
Laura se jemně chytla Rexova obojku a Rex vyvedl Lauru až ke vchodu, kde se setkala s Alexem a vše mu do detailu vypověděla.
"Ten, kdo zabil Kurta a jeho bratra byl Daniel Koller." řekla po pravdě Laura Alexovi "A kde je teď?" zeptal se Alex "To nevím…" odpověděla Laura "Najdeme ho…" ujistil Alex Lauru "Kdo si dá housku se salámem?" zeptal se z ničeho nic Kunz a Rex hlasitě zaštěkal
 


Comments

1 Tom Tom | 20. july 2017 at 19:46 | React

"Kdo si dá housku se salámem?" zeptal se z ničeho nic Kunz a Rex hlasitě zaštěkal - Jak by mohl Rex housce se salámem odolat?? Nezapomenu na díly, kdy je bral Christianovi. :) Prostě super!! :D

2 Tereza Tereza | 20. july 2017 at 19:57 | React

Už se těším na další kapitolu. :-) A taky jsem ráda, že to dobře dopadlo.

3 Dana Dana | 20. july 2017 at 22:58 | React

Tak dobře. Co jste zjistila, slečno Brandtnerová?" "Je toho opravdu hodně pane Brandtnere. Kde chcete abych začala?" - to je pěkný

4 Klara Klara | 21. july 2017 at 18:49 | React

Prej Krvava orchidej, KDE ty ns ty nazvy chodis?

5 Terka Terka | Web | 21. july 2017 at 21:02 | React

[4]: Protože Black Orchids, byla v povídce PROOF of LIFE. Tak mě napadla Krvavá orchidej :)

New comment

Be advised that this discussion is moderated. Every new comment has to be approved by owner of this blog before it is displayed.

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019