Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdePovídky a zase jen povídky

15. may 2017 at 14:28 | Terka |  Rozhovory a recenze
Terka píše povídky už deset let. Sice její první povídky skončily jen na papíře, ale i přesto se mi její témata líbí.
V rozhovoru se mi navíc svěřila, že psaní povídek dost prožívá a někdy jí ukápne i slza.


Jaké je tvé nejoblíbenější téma povídky?
Asi tě to překvapí, ale nemám žádné oblíbené téma, které by mě natolik nadchlo, že bych psala jenom jedno.

Když už jsme tedy u toho, co se ti píše nejlíp a co nejhůř?
Nejlíp nebo nejraději píšu téma emociálně prožité. Kde třeba někdo umře, nebo jde někomu o život.
Nejhůř se mi píše téma vztahové. Nemyslím jako vztah např.: otec a dcera, ale jako vztah mezi ženou a mužem. Občas se mi naskytne příležitost, abych toto téma napsala. Ale nedokážu se do toho moc vžít, tak jej moc nepíšu.

Posledně jsem četla rozhovor, kde jsi uvedla, co nemáš ráda na ostatních blozích a bloger. Můžeš to prosím trochu rozvést?
No budiž… Na ostatní blogerech mi docela vadí to tykání. Lidi no tak já jsem s Vámi krávy nepásla! Já se tedy snažím taky vykat, ale někdy prostě když toho mám moc taky napíšu, např.: Máš to tu hezké. Vadí mi docela i spamování, jako třeba pojď se podívat na můj blog, mám tam super soutěž. Nebo hlasuj prosím pro mě v soutěži… Ne nevadí mi hlasovat, nebo se podívat na jiný blog, ale spamovat pod články, kde mám kolikrát rozebraný děj povídky mi vadí. Na všechny pozvánky na blog či žádost o hlas mám rubriku REKLAMY, která bije do očí.

Řešíš na ostatní blozích chyby? Patříš k takovým těm gramatiků, co jim vadí jediná chyba? Např.: gramatika nebo chybějící čárka ve větě.
Tak to vůbec. Já taky dělám chyby. A docela mě i vytáčí, když mi někdo napíše, že mám chybu ve větě. Ten člověk, co mi to napsal taky není dokonalý, tak co?!

Pojďme tedy dál od gramatiky. Tvá nejrozšířenější povídka, která má i dost důležité navazovaní se jmenuje HAMILON'S FIRST AID. Jennifer Hamiltonová je v povídce jednou z hlavních postav. Jak se děj bude rozvíjet dál? Na co se musí Jennifer připravit?
Jennifer je dá se říct dost důležitou postavou i přesto, že je hlavní postava. Mimo to proto nikdy nezemře i když jí půjde hodně krát o život a jednou dokonce málem zemře. Co se týče jejího otce Erica Bruce, je to dost složité. Eric se zná s ředitelem S.H.I.E.L.Du Nickem Furym, který jak už někteří čtenáři ví vychoval Jenniferninu matku Emilii Resslerovou. Tohle téma je docela zaujaté, protože Jennifer o tom zatím neví a dozví se to až v povídce S.H.I.E.L.D., která navazuje na poslední události, které se stanou v povídkách Avengers: Pomsta a HFA IV. Téma povídky S.H.I.E.L.D. je jednoduchý, Jennifer si musí dokončit výcvik, aby se mohla stát oficiální agentkou S.H.I.E.L.Du, jejím velícím je samotný ředitel Nick Fury a jejich vztah se postupně mění v přátelství. Jsou tu však okolnosti, kterým bude muset čelit nejen Jennifer, ale i její rodina a přátelé mezi, které patří i Nick. Bude muset čelit nátlakům HYDRY, která se chce pomstít…
Povídka S.H.I.E.L.D. by se měla na blogu objevit koncem letošního roku, ale nic neslibuji.

To vypadá opravdu lákavě už se moc těším. Na tvém blogu se teď rozjela povídka Nepřátelé smrti aneb Mise pokračují. Tohle téma mě docela zlákalo k tomu abych si přečetla předchozí kapitoly a musím říct, že jsem spokojená. Zaujalo mě to z toho důvodu, že Sophie je jedinou ženu v týmu. Máš s ní nějaké plány? Něco např.: podobného jako s Jennifer?
Určitě… V poslední kapitole povídky se Sophie setká s někým, o kom si myslela, že je mrtvý. Dost jí to překvapí a pouští se do boje sama i přes varování Barneyho. Sophie odjíždí do Portorika, kde se strhne boj na život a na smrt. Sophie v přestřelce zachrání Leeovi život, doplatí však na to. Střela jí zasáhne a rána dost silně krvácí. Doc kulku vytáhne a jediná možnost, jak zastavit krvácení je nažhavit tyč…
Díky tomuhle Sophie přežije, ale boj ještě u konce není, protože její nepřátelé jdou po dost cenných informacích, které by je mohli dost do vězení.
Druhou polovinu této povídky plánuji až na podzim. Zatím mám připravených šest kapitol.

Píše někdy povídky na téma sen? Myslím podle snu, co se ti zdálo.
Právě takovou povídku připravuji. Je to napůl podle snu a napůl podle filmu. Od každého trochu. Bude se snažit to nepsat moc dlouhé, protože povídek na pokračování mám hodně. Ale i když je to povídka podle snu i filmu řadím jí mezi kategorii Ostatní. Je to půl napůl a většina je vlastně podle snu.

To bude skvělý… Zajímalo by mě, jestli jako autorka při psaní povídek brečíš? Myslím u dojemných scén nebo, když píšeš o něčí smrti.
Musím se přiznat, že ano. Já si totiž většinou povídky píšu první na papír a potom je až přepisuji do počítače. Někdy mě to tak dojme až k slzám, že musím dokonce přestat psát. Psaní povídek dost prožívám, snažím se totiž vcítit do děje a taky do postavy, která se musela smířit s něčí smrtí, nemocí nebo sama prožila něco hrozného. Dá se říct, že jsem se všemi postavami dost propojená a nebojím se svoje pocity vyjádřit tak jak by je asi vyjádřila daná postava.


Tak, že to bude asi prozatím vše. Moc děkuji za rozhovor.

Rozhovor by Klara


Chcete se mnou udělat rozhovor? Návod jak na to zde.
 


Comments

1 Dana Dana | 15. may 2017 at 22:44 | React

Těším se na Avengers: Pomsta a HFA. A hlavně taky na S.H.I.E.L.D. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2018