Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeNepřátelé smrti aneb Mise pokračují - kapitola čtvrtá: část první

23. may 2017 at 12:28 | Terka |  Nepřátelé smrti aneb Mise pokračují

Sophie se ani po dvou měsících po předchozích událostech, nestačila smířit s tím, že její otec měl před ní tajemství. Kolik ještě toho před ní skryl? A jaká všechny otcova tajemství může odhalit?
Na přemýšlení nad odpověďmi však nebyl čas! Byl totiž čas připravit se na další misi.
"Našim terčem bude Victor Smith." řekl Barney a pokračoval: "Je to překupník se zbraněmi. A podle toho, co mi řekl Church se teď Victor nachází v Portoriku. Má tam vyložit náklad termobarických bomb." "To jsou, ale ďábelský zbraně." vyhrkl ze sebe Doc "Normální rutina." podotkl Barney "Je tu, ale jeden problém." dodal "Jaký problém?" zeptal se udiveně Lee "CIA ho chce živého." odpověděl Barney po pravdě "Chlapa, který převáží nebezpečné zbraně? Proč?" zeptala se nechápavě Sophie "Protože unesl, mučil a zabil několik jejich agentů." řekl na to Barney "Chtějí ho dostat před soud, který stejně vyhraje kvůli formalitám." podotkl Lee "A spravedlnost se mění v pomstu." namítl Caesar "Kdy vyrážíme?" zeptal se Doc "Zítra ráno v pět." odpověděl Barney

Následujícího dne dorazil tým do Portorika poměrně brzy. Na místě se rozdělili do týmu a ihned každý vyrazil určenou trasou. Netušili však, že je tam na ně nachystaná past. Obzvlášť pro jednoho z nich…
Všichni vyrazili ihned na cestu. Když už to vypadalo, že jde vše podle plánu se Doc se Sophií ocitli v pasti. Nepřišli si však pro Doca, ale pro Sophii.
"A na rande bys se mnou nešla?" zkoušel to opět Doc na Sophii "Už jsem ti to říkala nejmíň stokrát a řeknu ti to klidně i dvěstěkrát. Ne…" řekla mu na to upřímně Sophie "Není rande jako rande." nedal se Doc "Tak co si pod pojmem rande představuješ?" zeptala se nenápadně Sophie a otočila se čelem k Docovi "Tak zaprvé večeře." odpověděl, usmál se a pokračoval: "A za druhé…" "Vím, co máš na mysli, ale na to rychle zapomeň." skočila mu do řeči "Ale no tak Sophie!"
Sophie se usmála a raději pokračovala dál v cestě. Doc se, ale nevzdával.
"A co jen ta večeře?" zeptal se nenápadně "Podle toho, jak ten pojem 'večeře' myslíš?" zeptala se na místo odpovědi "Hmm…" zamručel
Sophie chtěla něco říct, ale Doc jí dal ruku na pusu a přirazil jí ke zdi.
"Co je?" zeptala se udiveně, když jí Doc sundal ruku z pusy "Dívej…" odpověděl a ukázal na procházející vojáky "Tak jdeme." dodal nakonec Doc, když vojáci odešli
Netrvalo to dlouho a Sophie s Docem narazili na další skupinu vojáků. Tentokrát už šlo, ale o život.
"Docu!" zavolala na něho Sophie, aby ho varovala před vojáky "Jdem, jdem, jdem, jdem…" řekl na to Doc a utíkal se se Sophií schovat
"Barney ozvi se!" řekl Doc do vysílačky "Barney!" zopakoval, když mu nikdo neodpověděl a pokračoval: "Pro ten krám nefunguje?" "Nejspíš tu mají rušičky…" řekla po pravdě Sophie "Děláš si srandu?!" rozčílil se
Doc se Sophií schovával za zdí, která byla z půlky rozbitá. Snažili se opětovat střelbu, ale vojáci byli v přesile.
"Musíme se dostat na druhou stranu." vyhrkl ze sebe Doc "A máš plán, jak to udělat?" zeptala se ho Sophie "Jeden bych měl…" odpověděl a ukázal na granát "Děláš si srandu?" zeptala se udiveně "Máš snad lepší plán?!" "Ne…" "Tak se kryj!"
Doc hodil za zeď granát a po jeho výbuchu se dal i se Sophií na útěk. Bohužel ne na dlouho…
Na Doca a na Sophii narazili další vojáci. Tentokrát se však už museli Doc se Sophií začít rvát.
"Půjdu zprava a ty zleva." pokračoval "Dobře…" přikývla "Tak jdeme!"
Sophie neměla oproti Docovi štěstí. Sice našla rušičku a zničila jí, ale musela se vypořádat ještě s něčím horším…
"Amatéři…" řekla si pro sebe Sophie, když našla rušičku a poté jí hodila o zeď.
"Docu, slyšíš mě? Docu?" řekla Sophie bez váhání do vysílačky "Jo slyším tě Sophie. Je všechno v pořádku?" zeptal se "Jasně… Našla jsem tu rušičku." odpověděla "Výborně." zajásal Doc a pokračoval: "Ty chodby se propojují, sejdeme se tam." "Rozumím…"
Sophie udělala pár kroků vpřed. Zastavili jí, ale dva vojáci, kteří se před ní postavili. Sophie se otočila a zjistila, že je v pasti. Další tři vojáci stáli za ní.
"Jsi v pasti kotě." řekl jeden z vojáků "To asi těžko…" odvětila Sophie a vytáhla svou zbraň
Vojáci byli ve vteřině mrtví a Sophie si myslela, že už vyhrála. Mýlila se…
"Docu máme tu…" řekla Sophie do vysílačky, ale ani nestačila doříct co chtěla
Sophii omráčil jeden voják, který tam přišel s dalšími dvěma.
"Prohledat, svázat a naložit do auta." řekl voják a vzal do ruky telefon: "Pane našli jsme ji." "Výborně. Dovezte jí na domluvené místo." ozval se hlas z telefonu "Rozumím pane."
Doc mezitím dorazil k ostatním. Když, ale Docovi oznamují, že Sophie ještě nedorazila, museli i když nechtěli akci přerušit a Sophii začít hledat.
"Kde je Sophie?" zeptal se Barney Doca "Museli jsme se rozdělit, byla tam skupina vojáků." odpověděl Doc a pokračoval: "Měli jsme se sejít, ale nebyla tam. Tak jsem si myslel, že…" "Sophie ozvi se!" řekl hlasitě Barney do vysílačky "Sophie!" zkusil to znovu
Barney na nic nečekal, a i s ostatními se vydal Sophii hledat. Našli však jen její vysílačku, zbraně, mikinu a vestu. Nikdo z nich však nevěděl, co stalo.
Když se vrátili na místo, kde měl Victor Smith vyložit zbraně našli jen prázdné kontejnery. A nejen to… Byla tam na ně přichystaná další past, která měla ostatní členy Postradatelných zabít.

Sophii vedli dlouhou chodbou dva vojáci. Drželi jí pevně za paže a když se snažila z jejich sevření dostat stiskli jí paže ještě pevněji.
Sophie však nevěděla kam jí odvezli, protože měla přes hlavu černý pytel. Ruce měla svázané za zády tak pevně, že jí pouta odíraly kůži na zápěstí.
Když vojáci dovedli Sophii na určené místo, kde už čekal nejspíš jejich šéf a další čtyři vojáci, posadili jí proti její vůli na rozbitou židli a čekali na další pokyny.
"Sundejte jí to." řekl kdo si a Sophie v tu chvíli měla černý pytel z hlavy sundaný
Když spatřila svého otce živého, jak před ní stojí, byla nejen překvapená, ale i vyděšená.
"Jsi překvapená, že mě vidíš?" zeptal se Billy Sophie "Tati? Ale jak?" vyhrkla ze sebe Sophie a pokračovala: "Zemřel jsi mi v náručí…" "Má smrt byla jen předstíraná." odpověděl "Ale co ta krev? Neměl jsi žádný pulz!" "I já umím kouzlit." usmál se "Jak vidím, tak i tebe Barney do toho zatáhl." dodal, když se podíval na Sophiinu levou paži, na které měla tetování Postradatelných "Bylo to moje rozhodnutí!" odsekla "Hmm… A co je to tohle?" zeptal se a ukázal na Sophiinu jizvu na pravé ruce "To není tvoje starost!" řekla hořce "Za tohle Barneyho zabiju." "Barney, ale za to nemůže! Byla to moje chyba!" "Tak to se ještě uvidí. Hmm…"

Barney a ostatní marně pátrali po Sophii. Jako by se po ní zem slehla.
Barney se měl po návratu do New Orleans setkat s agentem Churchem. Church však nebyl vůbec z toho co mu Barney řekl nadšený.
"Pokusili se nás tam zabít! Byla to past!" rozčiloval se Barney "A co Smith?" zeptal se Church "Nebyl tam…" odpověděl Barney po pravdě "Varoval jsem tě, co se stane, když…" Church nestačil doříct co chtěl, protože mu Barney skočil do řeči: "Při hledání Victora Smithe zmizela Sophie. A jestli s tím má něco společného Smith a něco jí udělá přísahám, že ti ho dovezu po kouskách!" "To mě mrzí, ale se ztrátou se musí počítat." řekl na to Church a pokračoval: "Já ho najdu znovu, ale tentokrát mě nezklameš!"

"Proč jsi zradil tým?" zeptala se Sophie Billyho
Billy stál hned naproti Sophie a pozoroval jí.
"Hmm…" zamručel a pokračoval: "Víš někdy je potřeba se dát na jinou stranu, která je ti souzena." "Ty seš takový parchant!" vyhrkla ze sebe Sophie "Takhle se mnou mluvit nebudeš!" řekl hořce Billy a dal Sophii facku tak silnou, že jí začala téct krev z nosu "Jsem pořád tvůj otec!" dodal "Ty jsi mým otcem přestal být po své falešné smrti!" "Uvidíme, jak dlouho ti to vydrží, má drahá Sophie."
V tu chvíli už Billy držel v ruce injekční stříkačku a plnil jí zelenou tekutinou.
"Co je to?" zeptala se udiveně "To je má milá můj nový objev." odpověděl a pokračoval: "Barney ani neví, že cílem nejsem já, ale tady tenhle jed. Je to prosté Sophie… Ty teď slíbíš, že se přidáš ke mně a já ti slíbím, že ti ten jed neaplikuji." "Trhni si ty hajzle!" "Dobře. Tvoje poslední slovo?" "Ano…" "Držte jí!"
Dva vojáci ihned chytili pevně Sophii za její paže. Sophie se snažila bránit. Marně…
"Máš čtyři hodiny, než se jed začne šířit. Problém je, ale že se projeví jako obyčejná chřipka. Horečky, kašel… Hmm… Tak, že." podotkl Billy a odešel "Vrať se ty hajzle! Vrať se! Slyší mě?! Vrať se!" volala na něho Sophie, ale marně Billy se ani neotočil


Pokračování příště…

 


Comments

1 Dana Dana | 23. may 2017 at 18:04 | React

Docovy hlášky na prvním místě!! Opět bodoval. :D

Chudák Spohie... Její otec je velmi špatný člověk, vůbec se jí nedivím, že nazvala, tak jak ho nazvala...
Těším se na pokráčko a doufám, že Sophii najdou a zachrání. :)

2 Terča Terča | 23. may 2017 at 19:05 | React

"A na rande bys se mnou nešla?" zkoušel to opět Doc na Sophii "Už jsem ti to říkala nejmíň stokrát a řeknu ti to klidně i dvěstěkrát. Ne…" řekla mu na to upřímně Sophie "Není rande jako rande." nedal se Doc "Tak co si pod pojmem rande představuješ?" zeptala se nenápadně Sophie a otočila se čelem k Docovi "Tak zaprvé večeře." odpověděl, usmál se a pokračoval: "A za druhé…" "Vím, co máš na mysli, ale na to rychle zapomeň." skočila mu do řeči "Ale no tak Sophie!"
Sophie se usmála a raději pokračovala dál v cestě. Doc se, ale nevzdával.
"A co jen ta večeře?" zeptal se nenápadně "Podle toho, jak ten pojem 'večeře' myslíš?" zeptala se na místo odpovědi "Hmm…" zamručel
To je prostě BOMBA!! To mě dostalo!! :D

Těším se na pokračování a doufám, že bude Sophie v pořádku a najdou jí a Billymu daj pořádně na prdel. Zaslouží si to.

3 Tom Tom | 24. may 2017 at 12:06 | React

Doc je super!! :D Se Sophií by byli dobrej pár... :)
Musíš je dát dohromady. :D :-D

4 Terka Terka | Web | 24. may 2017 at 12:13 | React

[3]: Problém je, že Sophie nikdy s Docem nebude. Má ho sice ráda, ale ne jako přítele, ale jako svého bráchu :)

5 Terka Terka | Web | 24. may 2017 at 12:15 | React

[2]: To je Celej Doc :D
Sophie se s ním dokonce v jedné kapitole vsadí. O co, ve které kapitole a jak to dopadne se musíte nechat překvapit :)

6 Terča Terča | 24. may 2017 at 14:54 | React

[5]: No už, aby to bylo. :-D

7 Klara Klara | 24. may 2017 at 22:14 | React

Opět si mě mile překvapila. Budu si, ale muset přečíst i předchozí kapitoly, abych věděla o co se jedná. :-)

8 Terka Terka | Web | 25. may 2017 at 18:31 | React

[6]: No to bude, ale až v druhé polovině povídky. A tu plánuji až na srpen, nebo až na říjen s HFA.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019