Recenze a rozhovory - jak psát?? klik; rozcestník - zajímavosti - zdeNepřátelé smrti aneb Mise pokračují - kapitola čtvrtá: část druhá

25. may 2017 at 14:34 | Terka |  Nepřátelé smrti aneb Mise pokračují

Sophii zavřeli ve sklepě. Když jí tam vedli rozvázali jí ruce, shodili jí na zem a zamkli dveře. Teď Sophie moc dobře věděla, že musí zachovat chladnou hlavu, bez ohledu na to, že jí tu vězní její vlastní otec. Přesně tak jak jí to učil Barney.

Barney nechtěl o Sophii přijít. Pro její hledání by udělal cokoliv, a to jen proto, že je to dcera bývalého člena Postradatelných. Netušil však, že právě Victor Smith je zavražděný Billy Stone.
"Proč šel Victor po Sophii?" zeptal se nechápavě Lee "To nevím…" zamručel Barney "Co, když je to kvůli Billymu?" zeptal se nenápadně Doc "Myslíš, že patří k jeho vrahům?" zeptal se Caesar "Možná…" řekl na to Doc a pokračoval: "Začalo to s tím diskem. Co když o něm Victor ví a bude ho chtít zpět?" "Tak dobře. Držme se tedy tohohle." poznamenal Barney
V tu chvíli zazvonil Barneymu telefon. Volal mu agent Church, který Barneymu oznamoval, že CIA zaměřila signál ze Sophiiného mobilu v Nikaraguai.
"Churchi…" řekl Barney do telefonu "CIA zaměřila signál ze Sophiiného mobilu." ozval se Churchův hlas z telefonu a pokračoval: "Ten parchant se jí ani nesnaží skrývat." "Kde ji drží?" zeptal se ostře Barney "V Nikaraguai. Jestli chceš Smithe zabít, tak na to rychle zapomeň. Chceme ho živého." varoval ho Church "Jistě…" přikývl Barney a odhodil telefon na zem "Rozbil sis telefon." podotkl Lee "To je jedno, mám jiný." řekl ostře Barney a pokračoval: "Už vím, kde je Sophie. Jdeme!"

Sophie byla pořád zavřená ve sklepě. Po tváři jí tekl pot a potily se jí ruce. Byly o nejspíš první příznaky jedu, který jí Billy aplikoval.
Sophie klečela před postelí a měla o ni opřené lokty. Dlaně měla u sebe a hlavu měla sklopenou do klína. Nejspíš se modlila…
"Modlíš se? Ale ke komu?" zeptal se Billy Sophie, když se objevil ve dveřích sklepa "K tobě určitě ne!" řekla hořce Sophie, aniž by se na Billyho podívala "Sophie…" řekl, usmál se a postavil Sophii proti její vůli "Sophie, jak si podobná své matce." pokračoval a pohladil Sophii po tváři "Už alespoň vím, proč od tebe odešla." vyhrkla ze sebe Sophie "To nemůžeš vědět." řekl na to "Ale ano vím. Řekla mi to…"
Billy stisknul Sophii tváře. Sophie chytila Billy za obě paže a chtěla se z jeho sevření vysmeknout. V tu chvíli se tam objevil jeden z Billyho lidí. Přišel Billymu oznámit, že tam dorazil Barneyho tým.
"Pane jsou tady." řekl voják, který k nim zrovna přišel "Dobře." přikývl a pokračoval: "Tak jdeme!"
Billy chytil Sophii za paži a odvedl jí.

Mezitím dorazil na místo Barneyho tým a rychle se na místě rozdělili. Toll šel s Caesarem, Gunnar s Docem. Lee šel s Barneym, ale museli se rozdělit.
A právě v tu chvíli narazil Barney na někoho, o kom si myslel, že je mrtvý.
"Ahoj Barney." řekl Billy a postavil se naproti něj "Billy?" zeptal se udiveně Barney "Ano přesně tak." usmál se a pokračoval: "A je tu ještě někdo."
Billy si k sobě Sophii přitáhl za její paži. Postavil si jí k sobě zády a přiložil jí hlaveň své zbraně ke spánku.
"Pusť jí Billy. Pusť jí." řekl klidným hlasem Barney "Hmm… Odhoď zbraň Barney a třeba se Sophii nic nestane." namítl Billy "Je to tvoje dcera Billy. To neuděláš!" řekl na to "Myslíš?" zeptal se a shodil Sophii na zem "Tak se dívej." dodal a postřelil Sophii do nohy
Barney na nic nečekal a postřelil Billyho do ramene. Billy se chytnul za rameno a padnul k zemi. Barney se rozběhl k Sophii a stlačil jí ránu.
"Vydrž Sophie, dostanu tě odtud." uklidňoval Barney Sophii
"Docu! Docu ozvi se!" řekl Barney hlasitě do vysílačky "Co se děje Barney?" ozval se Docův hlas ve vysílačce "Potřebuji tě tady. Pospěš si!" "Jsem na cestě…"
Doc i s ostatními tam byl hned. Jen co uviděl Sophii rychle k ní doběhnul a začal jí ošetřovat.
"A co uděláme s ním?" zeptal se Lee, díval se při tom na Billyho a pokračoval: "Jestli ho předhodíme CIA a dostane se k soudu propustí ho kvůli formalitám." "Zastřelíme ho?" zeptal se Gunnar "Držíš jí?" zeptal se Doc Caesara, když Sophie měla spadnout "Jo držím jí…" vyhrkl ze sebe Caesar "Co to s ní krucinál je?" zeptal se Toll "Jak excelentní, že? Jak jed rychle zabírá." řekl na to po pravdě Billy "Jaký jed?" zeptal se ostře Barney "Sophie už brzy zemře. Příčina smrti, obyčejná chřipka. Hmm…" vysmíval se Billy "Kde je protijed?!" zeptal se Barney
Billy však neodpověděl. Díval se na Sophii, jak se brání bolestem a nikdo z týmu jí nedokázal pomoc.
"Tak kde je? Tak mluv!" rozčiloval se Barney, když nedostal odpověď "Já jsem ten protijed." odpověděl nakonec Billy a pokračoval: "To jsi nečekal co? Protijed je ve mně. Když vykrvácím už Sophii nikdy nezachráníš… A vy chcípnete taky!" "Docu…" řekl na to Barney "Jistě." přikývl Doc a šel k Billymu
Doc měl za úkol Billymu zastavit krvácení, aby ho i Sophii stihli včas dovézt do nemocnice.

Když dorazili do New Orleans, dovezli Sophii i s Billym do nemocnice. Billyho hned po zákroku předali CIA. Jen Sophie měla zůstat v nemocnici.
I když to všechno dobře dopadlo a všichni to přežili měl Lee z toho všeho divný pocit. Jako by mu na tom celou tu dobu něco nesedělo.
"Co když se Sophie obrátí proti nám?" zeptal se z ničeho nic Lee "Nevím proč by to měla dělat." řekl klidným hlasem Barney "Já jen kvůli tomu, co se stalo s Billym…" řekl na to Lee "Nerad vás ruším, ale…" řekl tiše Doc a ukázal na Sophii, která je už nejspíš chvíli pozorovala "Slečno Stoneová, počkejte." zavolala na Sophii doktorka a pokračovala: "Tohle musíte podepsat."
Doktorka dala Sophii do ruky papír s propouštěcí zprávou. Sophie si jí v mžiku proletěla a podepsala jí.
"Je to všechno?" zeptala se Sophie a podívala se směrem k Barneymu a ostatní, jak pomalu odcházejí "Jistě…" odpověděla doktorka "Ale tohle si raději vemte." dodala, dala Sophii berli a odešla
Sophie se podívala na berli a potom na ostatní. Rychle se vzpamatovala, položila berli na lavičku a běžela za ostatními.
"Tak na mě počkejte, kluci!" zavolala na ně z dálky

Sophie byla u sebe doma a dívala se na zarámovanou fotografii s tátou. Stále tomu nemohla uvěřit. Její otec jí chtěl zabít. Její otec je zlý člověk… Se slzami v očích odhodila fotku a ta se rozbila.
Sophie stála u velkého stolu a přerovnávala věci v krabicích. V tu chvíli za ní přijel Barney, který si o ní dělal starosti.
"Ahoj Barney." řekla tiše Sophie a otočila se na něj "Ty jsi brečela?" zeptal se starostlivě Barney "Ne. Nebrečela." vyhrkla ze sebe "Prodáváš dům?" zeptal se nenápadně "Hmm… Ano. Už tu nemůžu být ani minutu." řekla hořce a pokračovala: "Jen by mi ho to tady připomínalo. A navíc to není dům, ale garáž." "Garáž?" zeptal se udiveně "Jo, tak to mu přece říkáte, nebo ne?" "Kde budeš teď bydlet?" zeptal se "Moje kamarádka se stěhuje se svým…, se svým přítelem do Říma, a nechtěla dům prodat. Je to blízko do města…" odpověděla po pravdě "Hmm… Pomůžu ti." řekl nakonec a vzal do ruky jednu z krabic
 


Comments

1 NaTyy NaTyy | Web | 25. may 2017 at 14:53 | React

tohle mě docela zaujalo :)

2 Dana Dana | 25. may 2017 at 18:16 | React

Sophie se podívala na berli a potom na ostatní. Rychle se vzpamatovala, položila berli na lavičku a běžela za ostatními.
"Tak na mě počkejte, kluci!" zavolala na ně z dálky - To je dobré. :D

3 Tom Tom | 25. may 2017 at 19:46 | React

Alespoň, že Billy skončil v base. :)

4 Tom Tom | 25. may 2017 at 19:46 | React

[2]: Tak to je super!! :D

5 Terča Terča | 25. may 2017 at 23:03 | React

Je mi líto Sophie... Nechtěla bych teď být v její kůži, musí se cítit hrozně, když zjistila pravdu o svém otci...

[2]: To je dobrý!! :D Alespoň jedna vtipná část. ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
HOME | © Terka | Zákaz kopirování a zneužívání veškerého obsahu blogu! Obsah celého blogu je chráněn autorským právem! © 2013 - 2019